baneris leidinys

Praėjus metams laiko Lietuvoje vėl pradėta kalbėti apie ritualinį gyvulių skerdimą.  Pernai jau buvo kalbėta apie įstatymo priėmimą, kuris leistų ritualinį skerdimą, tačiau tada jis nebuvo priimtas.
 
Rusijai paskelbus embargą, šia tema vėl pradėta diskutuoti plačiau. Įteisinus ritualinį skerdimą atsirastų galimybė mėsą tiekti musulmonams ir žydams – atsivertų rinka į jų gyvenamas šalis bei prekyba Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje gyvuliai skerdžiami juos apsvaiginus. Ritualinio skerdimo metu gyvuliai nėra apsvaiginami, todėl visą laiką jaučia skausmą. Ritualinis skerdimas Lietuvoje šiuo metu uždraustas pagal „LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą“, kuriame skerdimas apibrėžtas kaip „apsvaiginto maistinio gyvūno nužudymas, nuleidžiant kraują“. Ši įstatymo pataisa įsigaliojo 2013 metų sausio 1 dieną.

Ritualinio skerdimo Europos Sąjungos reglamentas nėra visiškai uždraudęs. Numatyta, kad ES šalyse galvijai turi būti skerdžiami prieš tai juos apsvaiginus. Tačiau sykiu užsimenama, kad šis draudimas netaikomas, jeigu kitokio skerdimo būdo reikalauja ritualinės apeigos. Šia išimtimi sėkmingai naudojasi didieji Vokietijos, Prancūzijos eksportuotojai – jie halal būdu paskerstų galvijų mėsą veža į arabų rinkas. Lietuva, Lenkija ir Skandinavijos valstybės yra pasinaudojusios nurodymu šio reglamento pabaigoje, kad šalys gali neleisti ritualinio skerdimo, jeigu tai prieštarauja nacionaliniams įsitikinimams.

Šakių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Kasiliauskas paklaustas, ką mano apie tokį siūlymą, sakė, kad  savaime suprantama, jog ritualinis gyvulio skerdimas yra jo kankinimas, tačiau turime suprasti tai, kad, jei toks įstatymas bus priimtas – turėsime jo laikytis. Taip pat turime suprasti ir verslininkus.

Norint įteisinti ritualinį gyvulių skerdimą, reikia keisti įstatymus. Toks projektas Vyriausybėje jau yra parengtas ir pateiktas Seimui.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos