baneris leidinys

seskas klinikaSpalio 4 –ąją Lietuvoje minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet inicijuoja švietėjiškus renginius šakiečių bendruomenei, - išskirtinis dėmesys paprastai skiriamas rajono moksleiviams. Šiemet „Varpo“ vidurinės mokyklos antraklasiai buvo pakviesti aplankyti Barzdų seniūnijoje, Baltrušiuose, įsikūrusią Smulkių gyvūnų kliniką.
 
Nuotr. Įdomiausia vaikams buvo savo akimis išvysti, kaip veterinarijos gydytojas Gintautas Šeškas klinikoje atlieka tyrimus ir gydo keturkojus pacientus.
 
Kaip pastebėjo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas - inspektorius Alvydas Pilipauskas, atsakingas už gyvūnų gerovę, tarnyba kasmet  dėl gyvūnų gerovės pažeidimų sulaukia apie 30—35 pranešimų ir skundų. „Sulaukiame skundų dėl netinkamos šunų ar paukščių priežiūros, dar vis kyla problemų dėl beglobių ir valkataujančių šunų, ypač kaimo vietovėse,“- sakė tarnybos inspektorius A. Pilipauskas. Jo manymu, kaip tinkamai elgtis su gyvūnais, reikia nuolat aiškinti vaikams, kurie itin trokšta turėti keturkojų augintinių. Nuo mažens vaikai turi suprasti, kad laikyti augintinį, tai reiškia prisiimti tam tikrus įsipareigojimus ir atsakomybę už jį.

„Varpo“ mokyklos pradinių klasių mokytojų Jūratės Daniliauskienės ir Dainos Bankauskienės lydimi smalsūs mokinukai, atvykę į Baltrušiuose įsikūrusią Smulkių gyvūnų kliniką,  atidžiai klausėsi įstaigos direktorės, veterinarijos gydytojos Aldonos Šeškienės pamokymų. „Gyvūnas – ne šeimos narys, kaip šiandien dažnai girdime kalbant. Gyvūnas turėtų būti pirmiausia draugas, kuriuo reikia tinkamai rūpintis ir su juo bendrauti. Globodami savo augintinius, šiek tiek perdedame juos laikydami šeimos nariais ir guldydami net į savo lovas. Gyvūnai turi išlikti gyvūnais ir jaustis laisvi“,- aiškino veterinarijos gydytoja. Mažieji lankytojai, sužinoję, jog klinika teikia ir gyvūnų viešbučio paslaugas, itin susidomėjo. Pasipylė klausimai, kiek kainuoja palikti kačiuką ar šuniuką viešbutyje savaitei, o gal net mėnesiui? „Gyvūnų priežiūros paslaugos parai kainuoja 15 litų, tačiau ši kaina gali keistis, priklausomai nuo to, kiek laiko gyvūnas bus prižiūrimas, ar bus aprūpintas maistu, ar ne,  kitų aplinkybių“,- kantriai mažiesiems interesantams aiškino klinikos vadovė. Dar įdomiau vaikams buvo savo akimis išvysti, kaip veterinarijos gydytojas Gintautas Šeškas klinikoje atlieka tyrimus ir gydo keturkojus pacientus. „Šiam taksų veislės šuniukui, atlikus tyrimus, buvo nustatyti kepenų veiklos sutrikimai“,-  antraklasiams aiškino veterinarijos gydytojas G. Šeškas, procedūriniame kabinete apžiūrinėdamas keturkojį ligonį. Mažieji klinikos svečiai taip pat turėjo progą apžiūrėti šunų bei kačių laikymui pritaikytus voljerus. Kaip sakė A. Šeškienė,  klinikoje yra tekę gydyti sergančius laukinius paukščius, papūgas, šeškiukus, jūrų kiaulytes ir netgi beždžionę, Minsko cirko artistę, kuri netikėtai sunegalavo cirko kolektyvui gastroliuojant  Lietuvoje.

Klinikos šeimininkai negailėjo vaikams patarimų, kaip reikia tinkamai elgtis su keturkojais bičiuliais, kodėl būtina kartu su tėveliais gerai apgalvoti, kokį augintinį pasirinkti laikyti namuose, nuspręsti, kas juo rūpinsis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos