baneris leidinys

valiukas2Tradiciniame rajono ūkininkų susirinkime, vykusiame lapkričio 7 -ąją, kalbėtasi neilgai,- po savo produkciją reklamuojančių firmų atstovų prisistatymų, svarbiausia žinia buvo viena,- respublikos pieno gamintojų suvažiavimas, turėjęs įvykti lapkričio 11 dieną, nukeliamas mėnesiui.
 
Kaip sakė Žemės ūkio rūmų atstovas Šakių rajone Rimantas Valiukas, sprendimas nukelti suvažiavimą buvo priimtas atsižvelgiant į žemės ūkio ministrės prašymą, kadangi artimiausiu metu pienininkų keliamas problemas ketinama nagrinėti aukščiausiu lygiu su Europos Komisijos atsakingais pareigūnais. Pasak R. Valiuko, šalies pieno sektoriuje situacija išlieka sudėtinga, kadangi pieno perdirbėjai ir toliau blokuoja tam tikrus sprendimus.„Perdirbėjų sandėliai beveik tušti,- jie randa, kur paduoti savo produkciją. Visus tariamus nuostolius jie nurašinėja ant mūsų ūkininkų“,- sakė Žemės ūkio rūmų atstovas R. Valiukas. Pasak jo, po mėnesio organizuojama bendra keturių valstybių pienininkų akcija, kurios metu ūkininkai vyks į Briuselį ir bandys pienu „užpilti“ visą aikštę, nepagailėti ir šliūkštelti ant europarlamentarų. Šioje akcijoje planuoja dalyvauti Suomijos, Latvijos, Lietuvos ir Estijos pieno gamintojai. Briuselyje vyksiančioje protesto akcijoje ketina dalyvauti ir Šakių rajono atstovai.
Ūkininkų susirinkime dalyvavęs draudimo bendrovės VH Lietuva atstovas Laurynas Markevičius paragino ūkininkus aktyviau drausti pasėlius. Šiais metais draudimo sutartis su šia bendrove buvo sudarę 35 rajono ūkiai, kurie apdraudė apie 9 tūkst. hektarų pasėlių, o draudiminė vertė siekė 25 mln. litų. Anot draudimo bendrovės atstovo, šiemet metereologai prognozuoja ne tik šiltą gruodį, bet ir kitų metų vasario mėnesį, tad kils pavojus dėl žieminių kultūrų peraugimo ir iššalimo. Iš viso bendrovės VH Lietuva paslaugomis naudojasi apie 600 šalies ūkininkų, kurie yra apdraudę 210 tūkst. hektarų, o draudiminė vertė sudaro beveik pusę milijardo litų. Ar verta ūkininkams drausti pasėlius? Anot draudimo bendrovės atstovo L. Markevičiaus, tikrai verta, ypač stambiems ūkininkams, nes šiuo metu valstybė remia ir skatina pasėlių draudimą, kompensuodama iki 50 proc. draudimo įmokos. Norintieji apsidrausti iki lapkričio 15 dienos gali kreiptis į draudimo bendrovę.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos