baneris leidinys

Šių metų spalio mėnesį valstybinės priežiūros  institucijos atliko 3365 patikrinimus dėl dvejopo kainų litais ir eurais nurodymo. Nustatyta 212 pažeidimų – tai sudaro 6,3 proc. nuo visų atliktų patikrinimų. Už Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo pažeidimus spalio mėnesį skirti 209 įspėjimai ir 3 piniginės baudos.
 
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, palyginti su ankstesniais mėnesiais, pažeidimų kiek sumažėjo. Rugpjūtį užfiksuota 10,2 proc., rugsėjį – 7,5 proc., spalį – 6,3 proc. pažeidimų nuo visų patikrinimų. Nors skaičiai rodo, kad daugėja sąžiningai vartotojų atžvilgiu besielgiančių verslininkų, tačiau patikrinimų mastas artimiausiais mėnesiais tikrai nemažės.

Euro įvedimo įstatymo priežiūrą atlieka net 17 institucijų, kurių veiklą kontroliuoja ir koordinuoja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Atlikusi patikrinimą ir nustačiusi pažeidimą dėl dvejopo kainų nurodymo, priežiūros institucija pirmą kartą dažniausiai skiria tik įspėjimą. Ne vėliau kaip per 5 dienas atliekamas pakartotinis patikrinimas. Jei pažeidimas tebėra nepašalintas, iš karto pritaikomos ekonominės sankcijos: fiziniams asmenims bauda siekia iki 5 000 litų, įmonėms – nuo 1 000 iki 10 000 litų.
 
Dėl pažeidimų įspėta daugiau kaip 200 įmonių

Spalio mėnesį 500 Lt bauda buvo skirta bendrovei „H & M Hennes & Mauritz“, dar dvi įmonės nubaustos atitinkamai 100 Lt ir 10 Lt baudomis. Per visą priežiūros laikotarpį nuo rugpjūčio 22 d. jau skirta 11 baudų, dar 487 pažeidėjams pritaikyti įspėjimai. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, spalio mėnesį 44 proc. pažeidimų sudarė kainų nenurodymo dviem valiutomis atvejai, 35 proc. pritaikytos sankcijos dėl kainų apvalinimo ne pagal teisės aktų reikalavimus, 16 proc. – dėl kainų perskaičiavimo į eurus ne pagal nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą (3,45280 lito už 1 eurą), 5 proc. pažeidėjų kainas nurodė neaiškiai ir klaidinančiai.

Net 41,98 proc. nustatytų pažeidimų užfiksuota ne maisto prekių ir paslaugų srityje. Pažeidimai maisto prekių ir gėrimų prekybos įmonėse sudarė 12,26 proc., grožio paslaugų teikimo vietose – 10,85 proc., automobilių priežiūros ir remonto įmonėse – 6,6 procento. Sumažėjo pažeidimų viešojo maitinimo paslaugų įmonėse, - jei rugsėjį kavinėse ir restoranuose užfiksuoti pažeidimai sudarė 13,58 proc., tai spalį – 6,13 proc. visų atvejų. Rugpjūčio – spalio mėnesiais dėl dvejopo kainų nurodymo atitikimo teisės aktų reikalavimams IVPK patikrino 288 elektronines parduotuves ir nustatė 87 pažeidimus, – 30,2 proc. nuo patikrintų elektroninių parduotuvių. Iš jų 83,9 proc. sudarė pažeidimai ne maisto prekių ir paslaugų srityje. Daugiausia pažeidimų elektroninėje erdvėje sudarė kainų nenurodymo dviejomis valiutomis atvejai – 71,2 proc.
 
Informacija skelbiama viešai - įspėjimai dviems šakietėms

Per spalio mėnesį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo 127 vartotojų ir verslininkų paklausimus, susijusius su euro įvedimu. Nuo rugpjūčio 22 iki spalio 31 dienos prekybos ir paslaugų teikimo vietose buvo atlikta 7530 patikrinimų, nustatyti 498 pažeidimai. Euro įvedimo įstatymo nuostatas pažeidusių ūkio subjektų sąrašas skelbiamas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto svetainėje. Šakių rajone dėl tam tikrų nustatytų pažeidimų spalio mėnesį skirti du įspėjimai,- grožio paslaugas teikiančiai Audronei Strimaitienei ( V.Kudirkos g. 88) ir Sveikatos apsaugos sektoriaus paslaugas teikiančiam Mureikienės odontologijos kabinetui (Gimnazijos g.31). Euro įvedimo įstatymo įgyvendinimą kontroliuojančios institucijos ragina gyventojus būti aktyvesniais ir pranešti tarnyboms apie pastebėtus pažeidimus. Planiniai patikrinimai bus vykdomi ir toliau.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos