baneris leidinys

kompostavimo dezesVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Marijampolės apskrityje šiemet nemažai gyventojų savo sodybose pasistatė mėlynuosius konteinerius, skirtus pakuotėms, pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms. Atliekų tvarkymo sistema ir toliau tobulinama.
 
Nuotr. Šiuo metu šakiečiams pradėtos dalinti naujosios kompostavimo dėžės yra skirtos po atliekų atskyrimo ir išrūšiavimo namų ūkyje susidariusioms žaliosioms atliekoms.
 
Neseniai Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras nupirko 14 tūkst. žaliųjų ir bioskaidžiųjų atliekų kompostavimui skirtų dėžių ir išdalijo jas visoms apskrities savivaldybėms. Kaip sakė MAAC specialistė ryšiams su visuomene Liucija Burbienė, į Šakius kol kas atvežta 1225 dėžės. „Kompostavimo dėžių, kurios tikrai yra patogios ir kokybiškos, užteks visiems jų pageidaujantiems rajono gyventojams. Jei bus poreikis, dėžių pristatysime papildomai. Šiuo metu buvo atvežta tiek, kiek tilpo sudėti į aikštelę“,- patikino L. Burbienė. Ji labiau nerimauja dėl to, kad  žmonės būtų sąmoningi ir kuo aktyviau pasinaudotų šia puikia proga atsakingai ir tvarkingai rūšiuoti atliekas bei turėti tam tikrą naudą. Kompostavimo dėžės nemokamai pirmiausia bus dalijamos visiems rajone esančių individualių valdų savininkams. Tikimasi, kad gyventojams pradėjus naudoti kompostavimo dėžes, sumažės atliekų kiekiai, patenkantys į regioninį sąvartyną. Dėl tos pačios priežasties nemokamai buvo išdalinti ir mėlynieji konteineriai, kurie skirti popieriaus, plastiko, metalo atliekoms bei pakuotėms. Akivaizdu, kad į šiuos konteinerius išmetamos atliekos į bendrą sąvartyną jau nebepatenka.

Patogu ir naudinga

Šiuo metu šakiečiams pradėtos dalinti naujosios kompostavimo dėžės yra skirtos po atliekų atskyrimo ir išrūšiavimo namų ūkyje susidariusioms žaliosioms atliekoms. Į šias dėžes galima mesti daržovių, vaisių lupenas ir atliekas, namų valdų teritorijose esančias žaliąsias ir šienavimo atliekas. Kompostavimo dėžės skirtos pjuvenoms, medienos drožlėms, lapams, gėlėms, velėnai be žemių, arbatos ar kavos tirščiams, smulkintoms šakoms išmesti ir kompostuoti. Pasiimdami kompostavimo dėžę, gyventojai įsipareigos, jog žaliosios atliekos į bendrą atliekų kiekį jau nebepateks, o bus metamos tik į žaliąjį konteinerį ir sunaudojamos savoms reikmėms. Kaip žinia, kompostu virtusios žaliosios atliekos yra puiki trąša dirvai.
 
Kiekvienai namų valdai - po konteinerį

Gyventojai, norėdami savo namų valdoje pasistatyti žaliosioms atliekoms skirtą konteinerį, turi kreiptis į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro Šakių klientų aptarnavimo skyrių, esantį Šakiuose, Sodų g.15. Namų valdos šeimininkas, norėdamas nemokamai gauti kompostavimo dėžę, turės pasirašyti turto perdavimo neatlygintinai sutartį. Prieš pasirašant sutartį, reikės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Patogu tai, kad iš atskirų dalių susidedančios kompostavimo dėžės yra nesurinktos, o kompaktiškai supakuotos, todėl jas galima parsivežti ir lengvuoju automobiliu. Kompostavimo dėžės svoris - 14 kg, jos talpa - 700 litrų. Tikimasi, kad didžiausias kompostavimo dėžių poreikis bus pavasarį. Dėl detalesnės informacijos rajono gyventojai gali kreiptis telefonu 8 345 51030 arba nuvykti į MAAC Šakių klientų aptarnavimo skyrių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos