baneris leidinys

Išaiškinus ne vieną atvejį, kai privatūs veterinarijos gydytojai, talkindami veisėjams, klastoja gyvūnų pasus, įrašus apie jų amžių ar skiepus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba griežtina jaunikliams išduodamų dokumentų kontrolę.
 
Nuo šių metų rugpjūčio 3 d. iki gruodžio 31 d. augintinio pasą šunų, kačių ir šeškų savininkams mūsų rajone išduos tik Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybiniai veterinarijos gydytojai. Mūsų rajoną aptarnaus vyriausieji veterinarijos gydytojai-inspektoriai Alvydas Pilipauskas ir Algimantas Samajauskas.

Anot Šakių maisto ir veterinarijos specialistų, augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja Europos Sąjungos šalyse tiek nekomerciniais tikslais, tiek norėdamas parduoti gyvūną.

Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, augintinio pasas nebūtinas. Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

Ligi šiol gyvūnams pasus išdavinėjo privatūs veterinarijos gydytojai. Mūsų rajone yra žinoma viena smulkių gyvūnų klinika, kuri teikė šias paslaugas, tai „Veterinarijos pagalba“. Nuo rugpjūčio 3 d. ši klinika pasų išduoti negalės, bet įrašus juose apie gyvūnui atliktas veterinarines procedūras galės daryti. Taip pat veterinarijos gydytojai, kaip ir anksčiau, galės skiepyti gyvūnus, ženklinti bei dėti gyvūnams poodines mikroschemas. Be šių naminiams gyvūnams veterinarijos gydytojų atliktų procedūrų Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai gyvūnų pasų išduoti negali.

Kokia naminių gyvūnų pasų išdavimo tvarka bus nuo šių metų gruodžio 31 d., specialistai kol kas dar nežino. Tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nori užkirsti kelią privačių veterinarijos gydytojų netinkamiems veiksmams, kad augintinių pasai ateityje nebūtų klastojami.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos