baneris leidinys

briuselis protestasRugsėjo 4 d. į Briuselį išvyko apie 50 ūkininkų iš Lietuvos, kurie nusprendė kartu su kitais žemdirbiais iš visos Europos surengti protesto akciją.
 
Nuotr. Pienininkai streikavo Briuselyje dėl žemų pieno supirkimo kainų.
 
Tarp protestuojančių ūkininkų buvo ir du mūsų rajono atstovai. Vienas jų vyko kaip jaunųjų ūkininkų atstovas, kitas – atstovavo Lietuvos pienininkų asociacijos interesus. Kaip sakė protesto dalyvis griškabūdietis Marius Dubickas, kelionė į Briuselį nenuėjo perniek. Susirinkę europarlamentarai išties pažadėjo atsižvelgti į susidariusią pienininkystės situaciją Europoje ir pažadėjo ūkininkams suteikti jų prašomą paramą. Ūkininkai nepatenkinti žemomis pieno supirkimo kainomis. Lietuvos žemdirbiai prašo bent 32 mln. eurų paramos. Skaičiuojama, kad tokios sumos reikėtų, norint kompensuoti per aštuonis mėnesius ūkininkų patirtus nuostolius. Tačiau M. Dubickas sako, kad protesto akcija visų problemų pieno sektoriuje neišsprendžia. Ir ši Europos parama taip pat problemų neišspręs, tačiau leis atsikvėpti ūkininkams, kurie dėl smukusių pieno kainų įklimpo į įvairius įsiskolinimus bankams – juk dauguma pienininkų pasinaudojo galimybe ir pernai metais modernizavo savo ūkius. Tad jiems kiekvienas euras šiandien yra ypač reikalingas.

Be streikų Briuselyje, kaip sako jaunasis ūkininkas, reikia spręsti pienininkystės problemas ir mūsų Respublikos mastu. Juk ne paslaptis, sako M. Dubickas, kad mūsų valdžia palaiko perdirbėjus ir prekeivius labiau negu tuos, kurie tą pieną gamina. Čia turėtų būti priimti taip pat radikalūs sprendimai. „ Arba reikia remti tuos ūkius, kad jie susimažintų pieno gamybą, ar imtis kokių kitų sprendimo būdų, – sako jaunasis ūkininkas. – Gal vyriausybė gali vėl įvesti kvotų sistemą, kaip tai buvo daroma prieš keletą metų.“ M. Dubickas sako, kad Lietuvos pienininkai ir tėvynėje nežada sėdėti rankų sudėję ir laukti geresnių laikų, čia taip pat ketinama rengti protesto akcijos, kad atkreiptų valdininkų dėmesį į pienininkystės problemas ir jas kaip galima greičiau spręstų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos