baneris leidinys

Praėjusį penktadienį Babtuose vyko Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) ataskaitinis asociacijos valdybos susirinkimas, kuriame dalyvavo ir mūsų rajono daržovių augintojas, antrai kadencijai perrinktas valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis.

Daržovių augintojams susirinkime valdyba žadėjo toliau tęsti darbus ir spręsti daržininkams aktualias problemas. Apibendrinę daržininkų išsakytas problemas bei pageidavimus, LDAA valdybos nariai konstatavo, kad apskritai daržininkai savo veiklą vertina kaip pelningą, nors skirtumai tarp metų – didžiuliai: vienų metų pelną gali visiškai „suvalgyti“ kitų metų nuostoliai. Nėra nei rinkos, nei įstatymų stabilumo, o reikalavimai gamybai ir produkcijai kasmet didėja.
 
Anot valdybos narių, kainų nestabilumą daržovių rinkoje iš dalies lemia ir stichiška daržovių plotų plėtra. Dideli kasmetiniai produkcijos kiekių svyravimai ir sukelia aštriausias problemas.

Tačiau susirinkime paaiškėjo, kad didesnioji dalis daržininkų planuoja investuoti į naujas saugyklas ar jau turimų saugyklų renovaciją, į auginimo bei derliaus nuėmimo technologijas, prekinį paruošimą ir fasavimą, laistymo sistemas ir t. t. Nemažai yra ir tokių augintojų, kurie investuoti neketina: bijo skolų bankams ar nemato investicijų prasmės, nes yra įsitikinę, kad rinka jau dabar yra perpildyta. Daržininkai, kurie numatę siekti paramos, pageidautų individualaus požiūrio į kiekvieną ūkį ir siūlytų atsisakyti konkursų, nes tai iškelia projektų rengimo kaštus, be to, specializuotai technikai surinkti 3 pasiūlymus kartais yra tiesiog neįmanoma. Taip pat ūkininkai siūlo atsisakyti reikalavimo didinti ūkio pelningumą, nes dėl neprognozuojamų daržovių kainų šuolių pelningumas visiškai nepriklauso nuo augintojo pastangų. Ir apskritai daržininkystės ūkiuose pelningumą reikėtų skaičiuoti išvedant 5–7 metų vidurkį.

Šiuos ir kitus pasiūlymus ir pageidavimus daržovių augintojai pateikė vykusiame ataskaitiniame susirinkime valdybos nariams. Anot M. Laukaičio, problemų daržovių augintojai turi savo ūkiuose dar daug ir įvairių, tačiau valdybos tikslas – jas spręsti ir ieškoti išeičių sudėtingoje daržovių rinkoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos