baneris leidinys

zanavyku bankelisGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Kredito unijos Zanavykų bankelis nariai rinkosi į visuotinį susirinkimą, kuriame apžvelgtos veiklos ataskaitos bei pasidžiaugta stabiliai dirbančiu bankeliu.

Nuotr. „Deimantiniam“ nariui Egidijui Kasparavičiui (kairėje) valdybos narys Vidmantas Muraška ir pirmininkė Aušrelė Pukinskienė įteikė specialų prizą – dviratį.

Stebėtojų tarybos pirmininkas Algimantas Bublaitis prisiminė, kad kuriantis bankeliui buvo sunešta 18 tūkst. litų, o dabar bendras turtas – 18 mln. eurų.

„Pas mus tikrai viskas gerai. Ačiū už gerą ir sąžiningą darbą“, – dėkojo A. Bublaitis.

Ne tik jis, bet ir kiti Zanavykų bankelio nariai juokavo, kad šakiečiai dirba taip gerai, jog net didieji bankai iš čia traukiasi. Šiuo metu bankelyje yra registruota 4395 nariai (per metus įstojo 149 nariai). Pasak valdybos pirmininkės Aušrelės Pukinskienės, naujų narių atėjimas sietinas ir su DNB banko skyriaus uždarymu. Ji informavo, kad pagal turimą turtą Zanavykų bankelis yra septintas Lietuvoje, nors pagal pelningumą užima maždaug 13 vietą. Tai siejama su išduodamų paskolų skaičiumi.

„Planas buvo 8 mln. eurų, o išduota – 5 mln. eurų paskolų. Tad paskolų išduota per mažai. Taip pat per mažai įdarbinti pinigai“, – konstatavo valdybos pirmininkė.

Tačiau svarbiausia, kaip kalbėjo ji, kad padėtis stabili ir yra didelės galimybės pelno didėjimui. Per 18 gyvavimo metų bankelis visada atidėdavo dalį lėšų į rezervus, tad dabar jis vienas iš tų, kuriam nereikia mąstyti, ar norint būti stipresniam reikia prie kažko jungtis.

„Mes tarp tų, kuriems nereikia nieko daryti. Kiti arba turės atsidėti į rezervus ir stiprėti, arba turės jungtis su kitomis unijomis“, – teigė A. Pukinskienė.

Metų pabaigoje bankelyje buvo 444 aktyvios paskolos, nė viena paskola nebuvo nurašyta, tad tai rodo, jog bankelis skolina ypač atsakingai. 2015 m. paskolų portfelis siekė 4,79 mln. eurų ir, lyginant su ankstesniais metais, padidėjo 250 tūkst. eurų.

Užtikrintai bei stabiliai dirbantis Zanavykų bankelis vietoje nestovi ir mąsto apie perspektyvas. Šiuo metu pastatas tvarkomas ir išoriškai. Atliekama renovacija ir tikimasi, jog iki lapkričio mėnesio darbai bus baigti.

„Žinoma, mes savo patalpas galėjome susitvarkyti patys, bet koks antras ir trečias pastato aukštai! Norisi, kad miesto centre esantis pastatas būtų gražus ir tvarkingas“, – kalbėjo A. Pukinskienė.

Tad renovavus daugiabutį vėliau bus sutvarkyta ir aplinka, kad kompleksiškai derėtų prie taip pat renovuojamo ir šalia esančio Šakių kultūros centro. A. Pukinskienė informavo, kad bankelis jau išpirkęs visą pirmąjį ir beveik visą antrąjį pastato aukštus. Tad suremontavus ir praplėtus patalpas bus patogiau aptarnauti klientus, antrajame aukšte planuojama įrengti archyvą. Susirinkimo metu keltas ir pėsčiųjų perėjos įrengimo priešais bankelį klausimas, nes dabar dažnai žmonės tiesiog kerta gatvę neleistinoje vietoje ir už tai kai kurie klientai ne kartą buvo bausti. Tad šiuo klausimu jie nusprendė kreiptis į Saugaus eismo komisiją.

Susirinkimo pabaigoje vietoj Vidos Onos Balkojienės nauja paskolų komiteto nare išrinkta Irena Stasė Zakarkienė, pirmininke siūlyta tvirtinti Eleną Grumulaitienę.

Be to, 78 nariams įteiktos lojalumo kortelės (38 sidabrinės, 40 auksinių ir viena deimantinė). „Deimantiniam“ nariui Egidijui Kasparavičiui įteiktas ir specialus „Zanavykų bankelio“ prizas – dviratis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos