baneris leidinys

vilkauskas vandenysŠakių savivaldybė ketina perpirkti senus vandens tinkus iš Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės. Ši aktualija buvo aptarta Kontrolės komisijos posėdžio metu (pirmininkas Mindaugas Tarnauskas).

Nuotr. „Šakių vandenų“ direktorius Kęstutis Vilkauskas teigė, kad nauji vandens tinklai savivaldybei kainuotų 1,2 mln. eurų.

Prieita prie išvados, kad reikia derėtis dėl tinklų išpirkimo kainos. Sugalvota, kad derybinei grupei galėtų priklausyti Kontrolės komisijos pirmininkas Mindaugas Tarnauskas, administracijos direktorius Evaldas Sniečkus, UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas ir kt. Jie važiuotų derėtis dėl žemesnės tinklų pardavimo kainos su Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovu Petru Puskunigiu.
 
Iš tiesų, jau aštuonerius metus vyksta derybos dėl Griškabūdžio žemės ūkio bendrovei priklausančių tinklų. Šiuo metu tinklus vertina nepriklausomas turto vertintojas, ruošiami dokumentai pirkimui. Išvadose apie jų būklę skamba dviprasmiški teiginiai – „tinklai nusidėvėję, bet jų būklė patenkinama“. Šiemet sausio–gegužės mėnesiais bendrovė dėl tinklų turėjo apie 2 tūkst. eurų nuostolių. Manoma, kad šie tinklai Šakių savivaldybei kainuotų 200 tūkst. eurų. Nauji tinklai Šakių r. savivaldybei atsieitų 1,2 mln. eurų.

Tinklų perėmimo klausimas pasidarė opus, kai priimtas įstatymas, jog nuo 2016 metų vandenį gali tiekti tik tuo užsiimantys vandens tiekėjai (ne žemės ūkio bendrovė, kaip šiuo atveju). Jei tinklų nenupirks vandenį tiekianti bendrovė („Šakių vandenys“), vandens tiekimas nutruks 281 vartotojui. O garantuoti vandens tiekimą privalo savivaldybė. Tikimasi, kad abi pusės derybose rodys suinteresuotumą susitarti, nes žemės ūkio bendrovei tinklai taip pat nenaudingi.

 „Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos