baneris leidinys

Nors 72 proc. rapsų iššalo, ūkininkai skuba nuimti likusį derlių.

Informacija apie viename ar kitame rajono kampelyje prasidedantį derliaus nuėmimą – labai skirtinga. Nors darbams įsibėgėti trukdo dažni lietūs, tačiau dar liepos 17 d. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė pirmieji nukūlė 27 ha pasėtų žieminių rapsų.

„Orų čia nėra ko kaltinti, mes pradėjome rapsus pjauti kaip ir pernai, o po Šv. Onos atlaidų kulsim jau žieminius miežius. Derlius prastesnis, nes užpuolę vabalai išgraužė augalo ankštaras, nepadėjo jokios priemonės“, – skundėsi bendrovės agronomas Viktoras Šnipas. Griškabūdiečiai prikūlė tik apie 2,5 t/ha.
 
Degutinėje ūkininkaujanti Valė Markauskienė nepeikia šių metų rapso derliaus. Ji džiaugiasi, kad iš sėtų 116 ha neiššalo nė vienas plotelis. Kai kuriuose plotuose prikūlė apie 3,8 t/ha.

„Vidutinis derlius bus mažesnei nei pernai. Pernai kūlėm po 4,5 t/ha. O šiais metais visgi turėjo įtakos besniegė žiema, pavasariniai karščiai, o dabar derlių nuimti trukdo nesibaigiantis lietus“, – sako 18 metų ūkininkaujanti V. Markauskienė. Ji parduoti rapsų derliaus neskuba, laukia geresnių kainų.

Liepos 22 d. į laukus pajudėjo Kubilių žemės ūkio bendrovės kombainai. Kaip sakė bendrovės vadovas Alvydas Miliūnas, iš sėtų 150 ha rapso – peržiemojo 80 ha, todėl per dvi dienas tikisi derlių nuimti: „Derlius prastas, apie 3,5 t/ha. Tikimės geresnio derliaus žieminių miežių laukuose, jų sėjom 800 ha, dar 120 ha pupų. Jei orai leis, per dvidešimt dienų apsidirbsim“, – apie darbus kalbėjo A. Miliūnas.

Jau savaitė kaip kuliami žieminiai miežiai Lukšių žemės ūkio bendrovėje. Šios savaitės pradžios šilti ir sausi orai leido pradėti javapjūtę ir kitiems žemdirbiams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos