baneris leidinys

ukininkai sintautai
Nuotr. Kai jau rūpesčių nekelia žemės ūkio darbai, rajono ūkininkai susirenka į tradicija tapusią žemdirbių šventę.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gruodžio 2 d. rajono žemdirbiai rinkosi į tradicinę ūkininkų šventę „Po darbymečio“. Šis renginys, kurį organizavo Šakių ūkininkų sąjunga, – atokvėpis po sunkių žemės ūkio darbų, padėkojimas pažangiausiems mūsų rajono žemdirbiams.

Po rajono savivaldybės mero Juozo Bertašiaus sveikinimo žodžio ir palinkėjimo – geresnių ateinančių metų bei gausaus derliaus kitais metais – buvo pagerbti konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai. Meras padėkos raštais apdovanojo Vaidą ir Tadą Gurevičius, Jolitą ir Egidijų Beržvinskus bei Liuciją ir Gintarą Stalioraičius.

Šventėje sveikinimo žodžius tarė atvykęs svečias – Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis.

„Jūsų žemdirbiškame krašte ir oras kitoks – gaivesnis. Šiandien negaliu nekalbėti apie žemės ūkio politiką. Iš žemės ūkio rūmų savivaldos į Seimą išėjo du žmonės – Andriejus Stančikas ir Bronius Markauskas, mes visi tikimės, kad jie tinkamai gins žemdirbių interesus“, – teigė S. Dimaitis. Žemės ūkio rūmų pirmininko padėkos raštus jis įteikė ūkininkams Sigitui Duobai, Daivai Sinkevičiūtei bei Sauliui Bendžiūnui.

Svečias susirinkusiems pranešė ir džiugią žinią, kad Lietuvos žemdirbiai dar iki Naujųjų metų gaus kompensacijas už sumažintas išmokas dėl 2012–2013 m. pritaikytos moduliacijos.

Šakių ūkininkų sąjungos pirmininkas Rimantas Valiukas padėkojo šventės rėmėjams ir partneriams, su kuriais jau ne pirmus metų glaudžiai bendradarbiauja.

Šventėje dalyvavę įvairių įmonių ir firmų, kurios prekiauja žemės ūkio technika ir kita produkcija, atstovai taip pat sveikino žemdirbius, lojaliems klientams atsidėkojo dovanomis.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių skyriaus vedėja Aušrelė Pukinskienė pasidžiaugė produktyviu bendravimu su rajono ūkininkais, Šakių ūkininkų sąjungos pirmininku R. Valiuku bei rajono Žemės ūkio skyriumi, palinkėjo visiems klestėjimo.

Kalbėdamas apie nelengvą žemdirbio profesiją UAB „Agrochema“ vadybininkas Vytautas Andziulevičius žemdirbio profesiją palygino su kitomis.

„Žemdirbys kaip gydytojas augalais rūpinasi, juos gydo, o šiais metais sukiojotės po sunkmetį kaip lakūnai ir kaip mokytojai, žemdirbišką patirtį ir žinias perduodate savo vaikams, dalinatės jomis su kitais žemdirbiais“, – kalbėjo V. Andziulevičius.
Šie metai buvo nelengvi pienininkams, tačiau  UAB „Lukšių pieninė“ vadybininkė Brigita Jokūbaitienė pasidžiaugė bendrovės klientais – 280 ūkių.

„Manau, kad šių ūkininkų dėka karvė nebus įrašyta į Raudonąją knygą, jų pastangomis mūsų vaikai matys gyvas karves, ne iš vadovėlio ar kompiuterio. Pienininkų dėka šiandien valgome natūralų sūrį“, – kalbėjo bendrovės atstovė ir palinkėjo visiems ūkininkams sveikatos, kantrybės ir gerų pieno kainų bei įteikė padėkas savo ilgamečiams klientams.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos