baneris leidinys

Ne pirmus metus miškininkai žiemą rengia reidus ir stebi, ar tvarkingai kertami miškai. Gruodžio 8–23 d. VĮ Šakių miškų urėdija vykdys tradicinę žiemos akciją „Miškas-2016“. Jos metu miškininkai stebės, kaip vykdomi miško kirtimai, patruliuos miško ir vietinės reikšmės keliuose, stabdys medieną ir kalėdines eglutes gabenančias transporto priemones.

Akcijai vykdyti sudarytos operatyvinės grupės, kurios dirbs ir poilsio dienomis, ir po darbo valandų, o kontrolė bus vykdoma ir valstybiniuose, ir privačiuose miškuose.

Pasak Šakių miškų urėdijos miško apsaugos inžinieriaus Kęstučio Jankausko, tokios akcijos įgyvendinamos prieš Kalėdas siekiant apsaugoti miškus nuo eglutes kertančių pažeidėjų, kurie įsisuka ir į valstybės, ir į privačius miškus, niokoja jaunuolynus.
 
„Nusikirsti eglutę savo miške galima, bet vežant ją būtina turėti miško nuosavybės dokumentus“, – įspėjo K. Jankauskas.

K. Jankauskas sakė, kad reidų metu pareigūnai važinės po miškus, tikrins, ar miškus kertantys žmonės turi leidimus. Taip pat bus tikrinama, ar medienos vežėjai turi jos įsigijimo ir gabenimo dokumentus.

Miškininkai perspėja, kad už neteisėtą miško kirtimą, neteisėtai iškirstos medienos gabenimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o priklausomai nuo padarytos žalos dydžio – ir baudžiamoji atsakomybė.

Tokių pažeidimų, anot K. Jankausko, pastaraisiais metais nebuvo daug. Jis įsitikinęs, kad tokios akcijos padeda mažinti neteisėtų kirtimų ir kitų pažeidimų miškuose skaičių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos