baneris leidinys

miskininkai
Nuotr. Šakių miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Darius Baziliauskas (kairėje) ir vyr. inžinierius Gintaras Bacevičius patikino, kad visi be išimties privalo laikytis bendrai nustatytų darbų saugos ir kitų reikalavimų.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių miškų urėdija informuoja, kad nuo praėjusių metų pabaigos pasikeitė nenukirsto miško skyrimo tvarka gyventojams. Kokios naujos taisyklės ir reikalavimai bus taikomi medienos ruošėjams rajone, aiškino rajono miškininkai.

Šakių miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Darius Baziliauskas informavo, kad pagal naujus reikalavimus nenukirstu mišku biržės bus parduodamos tik tuo atveju, kai jų tikslingumą parduoti patvirtins miškų urėdijos sudaryta komisija.

Apie nenukirsto miško pardavimą girininkijose gyventojai bus informuoti vietinėje spaudoje, tuomet ir galės kreiptis į artimiausią girininkiją, o ten dirbantys miškininkai parodys plotus, kuriuose žmonės galės patys pasigaminti malkų.

Šakių miškų urėdijos vyr. inžinierius Gintaras Bacevičius patikslino: skirtingai nei anksčiau, kai informacija apie parduodamą nekirstą mišką buvo skelbiama kartą per metus, dabar ji bus teikiama dažniau. Šiais metais Šakių miškų urėdija nenukirstu mišku planuoja parduoti apie 5000 kubinių metrų (praėjusiais metais pardavė apie 6000).

Miškininkai teigė, kad kitos Lietuvos miškų urėdijos, pasikeitus nenukirsto valstybinio miško taisyklėms, net atsisakė parduoti nenukirstą mišką gyventojams. Šakių miškų urėdija leis ir toliau gyventojams pirkti malkinės medienos, tik medienos ruošėjai turės laikytis griežtesnių darbų saugos bei pagamintos medienos gabenimo reikalavimų.

„Medienos ruošėjams bus keliami griežtesni aprangos reikalavimai, t. y. turės dėvėti apsauginius šalmus ir ausines, įpjovimui atsparias kelnes ir kita. Dirbantys miške privalės turėti medicinos pagalbos rinkinį, taip pat mobiliojo ryšio priemonę, kad atsitikus nelaimei galėtų pasikviesti pagalbą. Svarbus reikalavimas – asmenys, dirbantys su motopjūklais, privalės turėti kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų kopiją, pjūklai turi būti tvarkingi, apsauginis stabdis turi veikti“, – vardijo taisykles D. Baziliauskas.

Pasak jo, gyventojams yra paruoštos atmintinės, kuriose surašytos pagrindinės taisyklės. Medienos pardavimą nenukirstu mišku vykdantis girininkijos darbuotojas kiekvieną medienos ruošėją, perkantį medieną nenukirstu mišku, supažindins su darbų saugos, FSC (Miškų valdymo tarybos) standarto bei pagamintos medienos gabenimo reikalavimais. Medienos ruošėjas, susipažinęs su šiais reikalavimais, įsipareigos jų laikytis.

„Tos taisyklės griežtinamos tikrai dėl žmonių saugumo, norėdami užbėgti kiekvienai nelaimei už akių, prašome gyventojų laikytis tų reikalavimų. Pavojingiausi darbai yra statybose, miško darbai – antroje vietoje. Tikrai darbas miške yra pavojingas, pavyzdžiui, vėjavartų tvarkymas, didelių medžių kirtimas ir kiti“, – kalbėjo G. Bacevičius ir priminė, kad išvardytus darbus negalima dirbti po vieną.

Miškininkai teigė, kad jie kontroliuos medienos ruošėjus ir savaitgaliais bei ne darbo metu. Bus žiūrima,  kaip gyventojai laikosi numatytų reikalavimų, pavyzdžiui, nesutvarkius kirtaviečių ar padarius kitų miško naudojimo pažeidimų, bus tiesiog neleista gyventojui gamintis malkinės medienos toje teritorijoje. Pasak G. Bacevičiaus, jų tikslas – ne bausti gyventojus, o prižiūrėti, kad dirbdami miške jie laikytųsi darbų saugos. Pašnekovas teigė, kad nelaimingų atsitikimų per pastaruosius dvejus metus atliekant darbus miškų urėdijos darbininkams ar rangovams – neužfiksuota.

D. Baziliauskas dar paaiškino, kad gyventojai, įsigiję nenukirsto miško ir patys neturėdami galimybės jį apdoroti, gali samdyti kvalifikuotus darbininkus ar firmą. Tiesa, ar gyventojui tai apsimokės daryti?

„Tą dalį malkinės medienos, kurios gyventojai neįsigis nenukirstu mišku, pagamins pati urėdija ir pasiūlys nusipirkti mažmeninėje prekyboje. Malkinės medienos pasiūlos gyventojams tikrai nemažinsime“, – svarstė G. Bacevičius ir pridūrė, kad gyventojai turės patys apsispręsti, ar jie patys gaminsis malkas, ar ieškos kitų alternatyvų: kreipsis į privačių miškų savininkus ar tiesiog pirks jau pagamintas malkas.

Todėl kalbinti rajono miškininkai gyventojams priminė, kad Šakių miškų urėdija siūlo įsigyti ne tik nenukirstu mišku malkinę medieną, bet ir jau pagamintą 2–3 metrų ilgio ir ištrauktą iš kirtaviečių malkinę medieną, sukrautą prie gerai privažiuojamų kelių. Taip pat ragina pirkti ir kirtimo atliekas, kurios yra pigesnės. Miškininkai primena, kad perkant pagamintą malkinę medieną, jei gyventojas pageidauja, susimokėjus už transporto paslaugas malkos atvežamos į jo namus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

14-1

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos