baneris leidinys

UAB „Samsonas“, esanti Šakių rajone Sirvydų ir Striūpų k., kreipėsi į laikinąjį merą Juozą Puodžiukaitį su prašymu atleisti bendrovę nuo mokesčio už atliekas pastoviosios dalies.

Bendrovės generalinis direktorius Henrikas Urbšta į savivaldybės administraciją nusprendė kreiptis po to, kai išanalizavo savivaldybės dar gruodžio pabaigoje priimtą sprendimą dėl mokesčio už atliekas nustatymo. Pasak generalinio direktoriaus, bendrovės mokėtinas atliekų tvarkymo mokestis, lyginant su ankstesniais metais, išauga keturis kartus ir sieks 401 eurą per mėnesį. Kintamoji mokesčio dalis, tai yra realiai teikiamų komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo dalis, iš esmės nekinta ir yra 61, 52 euro (už 4,40 kub. m), o pastovioji dalis, kaip skaičiuoja H. Urbšta, sudarys 339 eurus per mėnesį arba daugiau nei 4 tūkst. per metus. Prašyme merui teigiama, kad pastovioji mokesčio dalis apskaičiuojama neatsižvelgiant į jokias objektyvias aplinkybes – nei į turto naudojimo intensyvumą, nei į susidarančių atliekų pobūdį ar realų tvarkytoją.
 
„Norime pabrėžti, jog dėl pastatuose vykdomos veiklos specifikos (skerdimas, šviežios mėsos perdirbimas) didžioji dalis susidarančių atliekų net nepriskirtos komunalinėms atliekoms, jos nepatenka ir nėra tvarkomos UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras“ (MAATC). Susidarančios atliekos yra šalutiniai gyvūniniai produktai ir yra tvarkomi UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“, – motyvus dėsto H. Urbšta.

Dėl to, kaip rašoma, bendrovei susiklosto nepalanki situacija – įmonė moka valdomo nekilnojamojo turto mokestį – 2 tūkst. 495 eurai per metus ir iš esmės analogišką, tik du kartus didesnę atliekų tvarkymo mokesčio pastoviąją dalį – daugiau nei 4 tūkst. eurų. Atkreiptinas dėmesys, kad abu šie mokesčiai mokami net jei pastatuose veikla vykdoma nepilnai, taip pat mokama kintamoji dalis už realiai suteiktą komunalinių atliekų tvarkymą bei už realų šalutinių gyvūninių produktų sutvarkymą.

Šakių rajone esančioje skerdykloje šiuo metu dirba 61 darbuotojas, o mėsos perdirbimo įmonėje 156, taip vidutiniškai užtikrinama 217 darbo vietų. Už tai kasmet vidutiniškai sumokama 185 tūkst. 556 eurai gyventojų pajamų mokesčio, 716 tūkst. 892 eurai socialinio draudimo ir kitų su darbo santykiais susijusių mokesčių, neįskaitant pastatų ir veiklos draudimo, žemės nuomos mokesčio, PVM ir kt.

Mokestinei naštai augant įmonė verčiama imtis drastiškų priemonių: atleisti dalį darbuotojų arba skaidyti gamybą, iškeliant ją į kitas vietoves, o tai turėtų įtakos darbo vietų mažinimui bei neigiamų pokyčių valstybės ir savivaldybės biudžetui. Todėl H. Urbštos pasirašytame prašyme prašoma įvertinti susidariusią UAB „Samsonas“ nepalankią mokestinę situaciją ir rasti galimybę bendrovę atleisti nuo atliekų tvarkymo mokesčio pastoviosios dalies.

H. Urbšta įsitikinęs, kad tik glaudus verslo ir savivaldos bendradarbiavimas, tarpusavio poreikių supratimas ne tik padės išlaikyti sukurtas darbo vietas Šakių rajono kaimiškų vietovių gyventojams, bet ir prisidės prie tolimesnės verslo rajone plėtros.
J. Puodžiukaitis atkreipė dėmesį, kad mokestį nustato MAATC, bet neatmetė galimybės, kad į prašymą gali būti atsižvelgta.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos