baneris leidinys

sodinimas
Nuotr. Apsiginklavę kastuvais, kibirais, talkininkai kibo į darbą. Kai kurie pastebėjo, kad dirbti kirtavietėje išties nelengva.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Balandžio 8 d. Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos pakvietė visus miškui neabejingus piliečius į visuotinę miško sodinimo talką – „Nacionalinis miškasodis 2017“. Apie 100 talkininkų Lekėčių girininkijoje 266 kvartalo 12 sklype pasodino apie 7 tūkstančius medelių.

Ankstyvą šeštadienio rytą susirinkusius moksleivius, įvairių organizacijų atstovus, politikus bei kolegas miškininkus pasveikino VĮ Šakių miškų urėdijos urėdas Sigitas Tamošaitis, primindamas, kad antrą kartą organizuojama Nacionalinė miško sodinimo šventė yra siekis skatinti ir įprasminti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą.

„Kiek vyko talkų ir daroma miško sodinimo akcijų Šakių miškų urėdijoje, rezultatai buvo geri ir sodinukai prigijo puikiai. Ir šiandien manęs klausia, ar reikia sodmenis laistyti, aš atsakau, kad reikia, bet tai padarys... gamta“, – šmaikštavo urėdas ir priminė, kaip taisyklingai pasodinti medelį.

Į talką atvyko nuolatiniai dalyviai, sambūrio „Gerumo ąžuolas“ nariai. Susirinkusius pasveikinti suskubo jų vadovas Valdas Pacevičius, kuris perdavė šakiečiams nuoširdžiausius linkėjimus nuo sambūrio garbės nario Prezidento Valdo Adamkaus ir įteikė urėdui S. Tamošaičiui knygą, skirtą Jo Ekscelencijos 90-mečiui.

Šalto vėjo „glostomi“, talkininkai šaukė – duokit medžių! Gavę sodinukų, susirado sau poras ir kibo į darbą.

Kalbiname Lekėčių girininkijos eigulį Justą Plėšikaitį, besidarbavusį prie „bunkerio“, kuriame gyveno pušų ir eglių sodinukai. Miškininkas pasakojo, kad iškasė maždaug pusmetrio gylio duobę, sudėjo sodinukus, šaknis, kad šios nenudžiūtų, apkasė smėliu, o patį „bunkerį“ dar uždengė eglišakėmis, kad sodinukus apsaugotų nuo saulės spindulių. J. Plėšikaitis priminė, kad medeliai atkeliavo iš Lekėčių medelyno.

Kruopščiai dirbo jaunieji miško bičiuliai – „Varpo“ vidurinės mokyklos moksleiviai, lydimi mokytojos Almutės Ščajevienės. Mokytoja įsitikinusi, kad dalyvavimas tokiose akcijose vaikams padeda suprasti miško svarbą. Pirmą kartą sodinančioms dviem mergaitėms pagelbėdavo patarimais miškininkai, o štai Eimantas ir Vilius sodina medelius antri metai. Paklausus, ar vaikinai nenorėtų pamatyti jų pačių pasodinto jau užaugusio miško, šie atsakė, kad tikrai būtų smalsu, tik vargu ar surastų tą kvartalą, kuriame sodino.

Miškasodyje dalyvavę Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis ir kultūrinių renginių organizatorė Milda Ratomskienė kalbėjo, kad toks renginys – tai ir smagus visos bendruomenės ir miškininkų bendravimas.

Po kelių valandų visi pasidžiaugė savo darbo rezultatais – po kelerių metų čia žaliuos miškas. Renginio metu buvo užsodintas 1,5 ha plotas. Pasodinta 6300 pušies ir 600 eglės sodinukų.

Miškininkai už nelengvą darbą atsidėkojo vaišėmis, pakvietė pasišildyti prie laužo.

Iš viso „Nacionaliniame miškasodyje 2017“ atkurta 66,2 ha miško.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos