baneris leidinys

melioracija
Nuotr. Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhelm Haase rodo nulaužtą ženklą, kuris žymėjo vandens nuleistuvą, ir ragina ūkininkus būti atidesnius.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Žemdirbiai darbams palankias dienas mėgina išnaudoti maksimaliai, skuba nuimti derlių. Tačiau dėl neapdairumo, o gal ir piktybiškai, pasitaikė atvejų, kai ūkininkų laukuose dirbanti technika apgadino melioracijos įrenginius ar buvo kitaip pažeisti melioracijos įstatymai.

Praėjusį penktadienį apsilankius Bridžių kaime (Šakių sen.) ką tik nupjautame rapsų lauke, greta einančio lauko kelio, mėtėsi nulaužtas ženklas, žymėjęs vietą, kur įrengtas paviršinio vandens nuleistuvas, skirtas paviršiniam vandeniui nuleisti į drenažo sistemą. Vandens nuleistuvas galimai taip pat pažeistas, nes matėsi žymės, kur technika pervažiavusi per įrenginį. Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhelm Haase paaiškino, kad pirmiausia ūkininkas jau neišsaugojo melioracijos įrenginio apsaugos zonos, nes kultūra per arti pasėta. Galimai todėl, pjaudamas aukštus rapsus, kombainininkas ženklo nepastebėjo, jį nulaužė, o nelikus ženklo, vandens nuleistuvo vietos taip pat jau neįmanoma pamatyti. Todėl ariant dirvą melioracijos įrenginys tikriausiai bus galutinai sugadintas. V. Haase pridūrė, kad ūkininkai prieš sėją turėtų sužiūrėti jų laukuose įrengtus vandens nuleistuvus, juos vėliau apšienauti, juolab kad tokie melioracijos įrenginiai yra pažymėti kiekvieno ūkininko laukų melioracijos planuose.

„Žemdirbiai ir ūkių vadovai turėtų atsakingiau žiūrėti nuimdami derlių ir informuoti darbuotojus, kad technika nesugadintų vandens nuleistuvų. Vėliau ateina ir verkšlena, kad jų laukuose balos telkšo“, – situaciją komentavo V. Haase.

Pasak specialisto, sugadinus melioracijos įrenginį, ūkininkui ar žemės ūkio bendrovei gali tekti jį atstatyti, o tokio vandens nuleistuvo kaina apie 600 eurų. V. Haase kaip pavyzdį pateikė Lukšių žemės ūkio bendrovę, taip pat keletą kitų ūkininkų, kurie tvarkingai prižiūri jų laukuose esančius melioracijos įrenginius.

Praėjusią savaitę taip pat buvo pastebėta, kad tame pačiame Bridžių kaime į melioracijos griovį iš javų kombaino buvo supilti rapsų pelai. Kas šis pažeidėjas, dar bus aiškinamasi.

Pagal pateiktus Žemės ūkio skyriaus duomenis, minėtose vietose, kur buvo užfiksuoti pažeidimai, yra ūkininko Algimanto Bublaičio deklaruoti laukai. Ūkininkas aiškino, kad nėra informuotas apie jam mestus kaltinimus ir padarytus pažeidimus. A. Bublaitis paaiškino, kad vandens nuleistuvų ženklai jo lauke atsirado, kai rapsai jau buvo pasėti.

Anot V. Haase, gyventojams ir ūkininkams tenka dažnai priminti melioracijos įstatymus bei įspėti, kad tinkamai prižiūrėtų melioracijos griovius, pavyzdžiui, kad neganytų gyvulių ant šlaitų. Pasitaiko atvejų, kai žemdirbiai į melioracijos kanalus suverčia ir šiaudų rulonus. Rajone yra apie pusantro tūkstančio kilometrų melioracijos griovių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos