Bedarbių dar mažiau

Liepą Šakių rajone buvo dar mažiau bedarbių nei ankstesniais mėnesiais. Iš viso registruota 7,3 proc. bedarbių nuo visų darbingo amžiaus gyventojų. Šakių rajonas – tarp turinčių mažiausiai bedarbių apskrityje. Vos šiek tiek mažiau jų buvo Marijampolės rajone (7,2 proc.).

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, liepą rajone registruoti 152 bedarbiai (22 mažiau nei birželį). Mėnesio pabaigoje Šakių skyriuje iš viso buvo 1288 darbo ieškantys asmenys. Tarp jų tiek pat vyrų ir moterų – po 644 .
Liepą lyginant su birželiu, darbdaviai registravo gerokai daugiau laisvų darbo vietų – iš viso 94 (birželį buvo 70), tačiau įdarbinti 88 asmenys. Neterminuotai darbą gavo 71, pagal terminuotas darbo sutartis įdarbinta 17 žmonių.
Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones liepą nusiųsti 25 bedarbiai. Profesijos mokysis 14, šešiems subsidijuotas darbo užmokestis, trys paremti pagal darbo įgūdžių įgijimo rėmimą. Parama suteikta dviem darbo vietoms steigti, 138 bedarbiai įsigijo lengvatinius verslo liudijimus.
 
Pagal rajono seniūnijas, jau du mėnesiai iš eilės daugiausiai bedarbių registruota Plokščių sen. (11,5 proc.). Daug bedarbių ir Barzdų sen., nors procentaliai skaičius truputį mažėjo – liepą čia buvo 10,7 proc. (birželį 10,9 proc., gegužę 11,9 proc. o pirmąjį metų mėnesį bedarbystė čia buvo 16,2 proc.).

Žvirgždaičių seniūnijoje nedarbas, skaičiuojant nuo darbingo amžiaus gyventojų, praėjusį mėnesį buvo 10,4 proc. ir lyginant su birželiu šiek tiek pakilo. Kudirkos Naumiesčio sen. bedarbių buvo 9,6 proc., Slavikų sen. 9 proc., Griškabūdžio 8,7 proc., Sintautų 7,7 proc., Gelgaudiškio 6,7 proc., Sudargo 6 proc. Ypač maža bedarbių problema yra Kriūkuose. Čia liepą bedarbiai sudarė 3,6 proc. nuo darbingo amžiaus gyventojų. Mažai bedarbių ir Lekėčiuose – 4,3 proc. Šakiuose bei kaimiškose Šakių seniūnijose ir Kiduliuose bedarbių procentas buvo po 5,6 proc., Lukšių sen. 5,8 proc.

Liepą visoje šalyje nedarbo lygis buvo 7,6 proc., Marijampolės apskrityje – 8,4 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.