baneris leidinys

Dėl liūčių ūkininkai šiemet Lietuvoje patyrė dešimtimis milijonų eurų skaičiuojamus nuostolius. Ministrų kabinetas trečiadienį paskelbė šalyje ekstremalią situaciją. Tai reiškia, kad Lietuva turės daugiau galimybių gauti europinės paramos, galės būti panaudotos ir Vyriausybės rezervo fondo lėšos.

Rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Puodžiukaitis dar tarybos posėdžio metu pateikė informaciją apie rajone iškritusius kritulius, kurie pridarė nemenkų nuostolių ir rajono ūkininkams. Pavyzdžiui, Lukšiuose vien rugsėjo19–22 dienomis kritulių iškrito 45 mm. Šis kiekis prilygsta viso mėnesio kritulių normai. Per visą rugsėjo mėnesį kritulių kiekis siekė net 121 mm , rugpjūčio mėnesį – 83 mm. Ekstremali situacija dėl liūčių padarytų nuostolių paskelbta 13-oje savivaldybių.
 
Tarybos narys teiravosi, kokių veiksmų buvo imtasi, kad Šakių rajono savivaldybėje dėl užtvindytų laukų ir žemdirbių patirtų nuostolių būtų paskelbta ekstremali situacija. Žemdirbiams, gaunantiems ES paramą, ekstremali situacija leistų pateikti oficialų pasiteisinimą Nacionalinei mokėjimo agentūrai, dėl ko jie nespėja įvykdyti įsipareigojimų, ir leistų išsaugoti išmokas, taip pat palengvėtų derybos su draudikais.

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Irena Žemaitienė patikino, kad yra nuolat renkama informacija iš seniūnijų, į kurias kreipiasi rajono žemdirbiai. Spalio 4 d. duomenimis, dėl pasėlių žuvimo kreipėsi tik dešimt ūkininkų.

Anot jos, situacija rajone nėra dar tokia kritiška, išskyrus Sudargo seniūniją, čia dirbantys ūkininkai skundėsi, kad į jų laukus vanduo tiesiog liejasi iš Nemuno.

I. Žemaitienė, apibendrindama situaciją rajone, pabrėžė, kad žemdirbiai, tik pradžiūvus dirvoms, skuba laukus apsėti žiemkenčiais. Ar išgyvens jie drėgnose dirvose, ar nesupus, pasimatys pavasarį. Žemės ūkio skyriaus duomenimis, kol kas rajone daugiausiai nenuimta pupų bei žirnių, didžioji dalis šių kultūrų liks laukuose. Mat jau dabar pupos yra visiškai pažeistos ir jų niekas neperka. Ūkininkai  tikisi, kad galbūt supirkėjai netaikys sankcijų ar baudų žemdirbiams už neįvykdytus susitarimus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos