baneris leidinys

grigaitis komunalininkas
Nuotr. UAB „Šakių komunalinis ūkis“ laikinai vadovaujantis Renatas Grigaitis sako, jog vaizdas įmonėje nėra toks blogas, koks piešiamas.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nuo spalio 9 d. iš UAB „Šakių komunalinis ūkis“ vadovo pareigų pasitraukus Dariui Mikelioniui laikinai direktoriaus pareigas eina Renatas Grigaitis. Savivaldybės taryba bando gelbėti prastą įmonės situaciją – paskutiniajame tarybos posėdyje priimtas sprendimas didinti įmonės įstatinį kapitalą. Kodėl tai nebuvo daroma anksčiau, neaišku, nes situacija žinoma daugiau nei metus.

Padidino kapitalą

Tarybos sprendimu UAB „Šakių komunalinis ūkis“ įstatinis kapitalas didinamas beveik 30 tūkst. eurų. Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė priminė, kad įmonės neigiamas nuosavas kapitalas paaiškėjo dar 2016 m. spalį. Tada nuolat buvo murkdomasi komisijose, pateikinėjamos išvados, o situacija tik blogėjo.

„Kai įmonės kapitalas neigiamas, akcininkas ne vėliau kaip per šešis mėn. privalo priimti sprendimus, ką daryti“, – aiškino E. Grigaitienė, kodėl sprendimo projektas dėl įstatinio kapitalo didinimo teikiamas tarybai.

Nereikia būti protingiesiems kurmiams, kad suprastume ir neskaičiavę, jog laiko praėjo gerokai daugiau. Tačiau administracijos vadovai neigia kalbas, kad tai susiję su D. Mikelionio išėjimu iš darbo, nors supranta, kad toks vaizdas susidaryti gali – esą įmonė gelbėjama tik pasitraukus iš pareigų ankstesniam vadovui.

Priešistorė...

Reikėtų prisiminti ir tai, kad pati įstaiga sukurta vos su 13 tūkst. eurų įstatiniu kapitalu, o kai įmonė iš UAB „Šakių vandenys“ paveldėjo beviltiškas skolas, kurias ir auditas pripažino tokiomis, sudėjo į veiklos rezultatą, įstatinis kapitalas ir pasidarė neigiamas. O kur dar kompensacijos atleidžiamiems darbuotojams, kainavusios vos ne tiek pat, kiek ir įstatinis kapitalas, teisiniu keliu sprendžiami ginčai, kur net ne visai teisėtai naudojami kaupiamojo fondo pinigai ar pats požiūris į įstaigą. Tad įstaiga grimzdo į liūną, o tarybos nariai balandį nepatvirtino tuometinio vadovo ataskaitos, bet, vykstant rinkimams ir nesant nuolatinių vadovų, savivaldybės administracija irgi jokių sprendimų nepriėmė. Delsė, vilkino, kol galiausiai jau esant dabartiniams administracijos vadovams D. Mikelionis spalio pradžioje pats nusprendė trauktis.

„Pažiūrėkime, kokį kūdikį pagimdėme 2012 metais“, – pasiūlė vicemeras Bernardinas Petras Vainius.

Tačiau Aušrelė Pukinskienė jį ragino prisiminti: „Kas suformavo prieš visuomenę tokį įvaizdį ir kas rėkė, kad plėšikai? Nereikia čia dabar muštis į krūtinę. Suformavot įvaizdį ir prisiimkit atsakomybę, srėbkit košę šiame poste sėdėdami. Tenka tik apgailestauti dėl jūsų neveiklumo.“

Ir neteisinga, ir neteisėta?

Kas veiklus, o kas ne, nespręsime, tačiau E. Grigaitienė pastebėjo, kad laikinai pareigas einant R. Grigaičiui buvo pakoreguota įstaigos darbuotojų struktūra, be to, esą įmonė bando užsidirbti.

„Jei 2016 m. per devynis mėnesius buvo iš kitos veiklos užsidirbta 3 eurai, tai per šiuos metus – 4 tūkst. 600 eurų. Įstaigos vadovas taip pat pateikė sutartis dėl planuojamų atlikti darbų, už kuriuos dar turėtų gauti apie 10 tūkst. eurų“, – komiteto posėdžio metu kalbėjo Biudžeto ir turto skyriaus vedėja.

Kalbėdama apie įstatinio kapitalo didinimą ji sakė, kad šiuo metu situacija bus stabilizuota, tačiau jeigu įmonės veikla visgi bus nuostolinga, prie įmonės problemų sprendimo gali tekti grįžti dar kartą.

Gerai su įmonės situacija susipažinęs ir komisijose situaciją nagrinėjęs tarybos narys Laurynas Suodaitis teiravosi ir dėl kaupiamojo fondo atstatymo. Mat visos lėšos krito į vieną sąskaitą ir atsekti, kaip svarstė jis, kur kurie pinigai, yra gana sudėtinga. Be to, iki šiol niekas to ir nedarė. Prabylama, kad apskritai iš kaupiamojo fondo pinigų, kurie turėtų būti naudojami tik konkrečiam tikslui, nes jie sumokami gyventojų, buvo atliekami ir kiti mokėjimai, galbūt fondo pinigai net naudoti darbo užmokesčiui. Tad tai, L. Suodaičio tikinimu, prasilenkė ir su teisingumu, ir su teisėtumu. Taisydami šią padėtį, „Šakių komunalinio ūkio“ laikinasis direktorius ir įstaigos finansininkė savivaldybės administracijos vadovams jau šią savaitę turėjo pateikti konkrečią sąskaitą, kurioje kaupiami pinigai, taip pat konkrečią informaciją pagal kiekvieną administruojamą namą nurodydami, kiek lėšų sukaupta, kiek panaudota, kam panaudota, kokios mokėtinos sumos.
Laikinai vadovo pareigas einantis R. Grigaitis sako, kad naujos pareigos negąsdina.

„Vaizdas nėra toks, koks piešiamas. Per daug tie vandenys drumsčiami. Kažką labai komentuoti dabar nenorėčiau. Dirbame ir tiek“, – sakė „Šakių komunalinio ūkio“ vadovas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos