baneris leidinys

Marijampolės apskrityje vyksta atliekų krizė – UAB „Neg Recycling“ nuo rugsėjo 27 d. nutraukė mišrių komunalinių atliekų priėmimą mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginiuose (MBA), sutartinių įsipareigojimų nevykdymas sprendžiamas teismuose ir neaišku, kaip visa ši situacija baigsis bei kaip toliau bus tvarkomos atliekos.

Kaip paaiškino rajono meras Edgaras Pilypaitis, konfliktas kilo tarp Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) ir MBA gamyklos operatorės bendrovės „Neg Recycling“.
 
MBA gamykloje susikaupus apie 6–7 tūkst. tonų neišvežtų degiųjų atliekų, dabar atvežamų naujų komunalinių atliekų gamykla nebepriima, jos neberūšiuojamos ir vežamos tiesiai į sąvartyną.

„Vyksta teisminiai ginčai ir iki lapkričio 10 d. yra duotas terminas MBA operatoriui ištaisyti trūkumus ir nuspręsti, kaip toliau bus vykdoma sutartis su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru. Jos direktorius Algirdas Bagušinskas savivaldybėms pateikė priemonių planą, tačiau viskas spręsis po lapkričio 10 d. Situacija yra labai įtempta“, – paaiškino meras.

Marijampolės atliekų rūšiavimo gamyklos operatorės „Neg Recycling“ direktoriaus Mindaugo Venskaus teigimu, perdirbti netinkamas ir deginti skirtas atliekas turėtų pasiimti MAATC. Pastarojo atstovai tvirtino, jog MBA nesilaiko sutarties, A. Bagušinsko aiškinimu, gamyklos teritorija yra užkrauta nerūšiuotomis atliekomis. Užsitęsęs ginčas, kas vis dėlto yra sukrauta gamyklos teritorijoje, Marijampolės apskrityje sukėlė atliekų krizę.

Rugsėjo 22-ąją Kauno apygardos prokuratūra gavo atliekų tvarkymo centro pareiškimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Neg Recycling“ veiklos – jis persiųstas Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybai.

Dabar Lietuvoje veikia maždaug 130 mln. eurų vertės 10 atliekų rūšiavimo gamyklų: Vilniuje ją valdo bendrovė „Energesman“, Panevėžyje – „Ekoatliekos“, Telšiuose – „Veistas“, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Utenos rūšiavimo gamyklas valdo apskričių atliekų tvarkymo centrai. Tik Šiauliuose ir Marijampolėje valdo bendrovė „Neg Recycling“, nes Klaipėdoje sutartis su pastarąja liepą nutraukta dėl įsipareigojimų nevykdymo.

Tauragėje MBA gamyklą planuota pastatyti iki 2020 m., bet tokių planų jau atsisakoma, nes regione buvo skiriamas didžiausias dėmesys pirminiam atliekų rūšiavimui, todėl yra sumažėję mišrių atliekų ir jų gali pritrūkti gamyklai. Aplinkos ministerija svarsto leisti pačioms savivaldybėms apsispręsti, kas ateityje valdys MBA gamyklas – privatus operatorius ar regionų atliekų tvarkymo centrai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos