baneris leidinys

valtralita
Nuotr. UAB „Valtralita“ direktoriui Remigijui Nauburaičiui (kairėje) „Metų žvilgsnio“ nominaciją įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Marijampolėje vyko tradicinis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Marijampolės filialo organizuojamas renginys, skirtas Verslo dienai ir apskrities verslo įmonių, per metus pasiekusių išskirtinių laimėjimų, pagerbimui. „Metų žvilgsnio“ nominacija skirta ir Šakiuose veikiančiai UAB „Valtralita“.

Įteikė apdovanojimą

Kadangi nei įmonės vadovas Remigijus Nauburaitis, nei įmonės atstovai renginyje dalyvauti negalėjo, penktadienį verslininkas buvo pakviestas pas savivaldybės merą Edgarą Pilypaitį, kuris kartu su KPPAR Šakių atstovybės vadovu Arūnu Tarnausku ir įteikė apdovanojimą. UAB „Valtralita“ nominacija skirta už tvarią plėtrą ir socialinę atsakomybę.

„Savą rajoną turime palaikyti. Dalybos veiksmas Lietuvoje sutrikęs, dėl to visuomenė smarkiai susiskaldžiusi. Jei įmonė gali prisidėti, tai ji ir turi prisidėti“, – mintimis dalijosi „Valtralita“ direktorius R. Nauburaitis, dažnai remiantis įvairius kultūros renginius.

Jis patikino, kad jaučiasi šiek tiek nejaukiai negalėjęs dalyvauti renginyje Marijampolėje, bet pasidžiaugė, jog jo įmonė, kurioje dirba 20 darbuotojų, prisideda prie to, kad 20 šeimų neemigravo ir neieško laimės kitose šalyse.

Verslas – gyvenimo stilius

Nuo 2005 m. veikianti įmonė yra oficiali „Valtra“ traktorių serviso atstovė. Tuomet veiklą pradėjusi Gelgaudiškyje, buvusioje keramikos gamykloje, dabar techniką aptarnauja plačiame Lietuvos regione: Klaipėda, Šalčininkai, Jonava, Kėdainiai, Lazdijai, Druskininkai, Varėna... „Valtralita“ aptarnauja ne tik „Valtra“ traktorius, bet ir įvairius kombainus, savaeigius mechanizmus bei kitus įrengimus. Įmonė prekiauja Husqvarna, Jonsered, Partner, Flymo, Solo sodo, miško, parko priežiūros technika.  Atlieka šios technikos priežiūrą.

Kalbėdamas apie pasiektą rezultatą R. Nauburaitis patikino, kad ant to turimo aukuro sudėta išties daug savo ir šeimos laisvalaikio, minčių, proto.

„Turėti verslą – tai gyvenimo stilius. Būti socialiai atsakingam – tai tuo gyventi. Tiesiog turi pasirinkti tokį gyvenimo būdą“, – kalbėjo „Valtralitos“ vadovas, pabrėžęs ir tai, kad versle neapsieisi be rizikos, ryžto ir tiesiog nuojautos, kuri verslininkui būtina.

Trūksta kalbėjimosi

Pasak verslininko, jam nesuprantama, kuria linkme eina šalis, kai realiai dirbančių nelabai yra, visuomenė sensta, tą pyragą išdalinti reikia, o darbo apmokestinimas sudaro 72 proc. Apskritai, kaip mano R. Nauburaitis, visuomenėje trūksta kalbėjimosi, žmonės susvetimėję ir užsiėmę tik savais reikalais. Valstybėje sprendimai, kaip mano pašnekovas, dažnai priimami neišdiskutavus, nepaaiškinus. Taip, jo manymu, buvo ir su Darbo kodeksu, kuris dėl nutylėtų niuansų, neįvardytų dalykų jo įmonei kainuos beveik 10 tūkst. eurų. Mat pakeistame kodekse neliko lauko sąlygomis dirbančių darbuotojų apmokėjimo tvarkos.

Dėmesys signatarui

Grįžtant prie Marijampolėje vykusio renginio galima paminėti, kad šiųmetinis renginys kiek kitokio formato. Vietoj įprastų pranešimų verslo, ekonomikos temomis šįkart verslininkų bendruomenės dėmesys buvo atkreiptas į artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį: susirinkusiems pademonstruotas filmas „Žmonės, kurie kūrė Lietuvą“, skirtas Nepriklausomybės Akto signatarui, valstybės finansų kūrėjui ir tautinio verslo pradininkui Jonui Vailokaičiui (idėjos autorius ir prodiuseris Rolandas Skaisgirys) bei jo atminimo įamžinimui. Mat yra sumanyta gimtojoje J. Vailokaičio sodyboje Pikžirnių kaime (Sintautų sen.) pastatyti skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurtą akmeninį paminklą. Kaip jau anksčiau buvo įvardyta, preliminari paminklui reikalinga suma apie 12 tūkst. eurų. Tačiau, pasak A. Tarnausko, vieno iš šios idėjos iniciatorių, maždaug trečdalio sumos dar trūksta, tad ir renginio metu buvo padėkota jau idėją palaikiusiems ir finansiškai prisidėjusiems bei paraginta, kad ir kiti galėtų prisidėti prie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro atminimo įamžinimo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos