baneris leidinys

Praeitą savaitę Šakių valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (Šakių VMVT) lankėsi Ukrainos valstybinės veterinarijos tarnybos Maisto saugos ir veterinarinės medicinos departamento bei gyvūnų sveikatingumo ir gerovės specialistai, siekę susipažinti su afrikinio kiaulių maro (AKM) taikomomis prevencijos bei kovos su šia liga priemonėmis mūsų rajone.

Vizito metu Ukrainos veterinarijos specialistai lankėsi Šakių VMVT, kur buvo supažindinti su AKM stebėsenos ir kontrolės priemonėmis komerciniuose ir nekomerciniuose kiaulių ūkiuose, taip pat buvo supažindinti su taikoma medžiotojų klubų veterinarine kontrole.
 
Ukrainos specialistai lankėsi UAB „Idavang“ kiaulių laikymo vietoje bei medžioklės klubų „Ragas“ ir „Gerdžiūnai“ žvėrių pirminio apdorojimo aikštelėse, kur jiems buvo parodyta, kaip taikomos praktikoje kovos su AKM prevencinės priemonės.

„Noriu pasidžiaugti, kad Ukrainos specialistų vizitas praėjo puikiai, jų nuomone, mūsų rajone taikomos AKM prevencijos ir kontrolės priemonės vykdomos tinkamai ir laiku“, – kalbėjo Šakių VMVT viršininkas Artūras Šimkus ir pridūrė, kad pagal šio vizito rezultatus Ukrainos atsakinga institucija priims sprendimą dėl kiaulienos importo atnaujinimo iš Europos Sąjungos (ES) valstybių narių.

Veterinarijos specialistai dar kartą primena gyventojams, laikantiems kiaules savo reikmėms (iki 10 kiaulių), kad jiems taikomi minimalūs biosaugos reikalavimai – turi būti aptvertas įėjimas į tvartą ir mėšlidė, prie tvarto durų paklotas dezinfekcinis kilimėlis, naikinami graužikai, reikia pasirūpinti darbo drabužiais ir persirengimo vieta, būtinas gyvūnų registracijos žurnalas, gydymo žurnalas, laikytojas privalo deklaruoti kiaules kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį.

Medžiotojai kviečiami dar labiau sustiprinti šernų populiacijos mažinimą ir mėginius AKM tyrimams pristatyti į Šakių VMVT.

Prašoma visų gyventų apie kiekvieną sergančią ar nugaišusią kiaulę visuomet pranešti privačiam veterinarijos gydytojui arba Šakių VMVT telefonu (8 345) 51257, arba visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos