baneris leidinys

Kovo pradžioje Lietuvos daržovių augintojų asociacija (LDAA) pažymėjo 20 metų veiklos sukaktį ir išsirinko naują valdybą, o jos pirmininke tapo Šiaulių rajono ūkininkė Daiva Šateikienė, pakeitusį  dvi kadencijas jai vadovavusį Šakių rajono ūkininką, kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ vadovą Martyną Laukaitį.

Per pastaruosius dvejus metus LDAA nuveikė nemažai darbų, iš kurių vienas svarbiausių – apginta pozicija, kad 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos įgyvendinimo laikotarpiu daržininkystės ūkių modernizavimui skiriama maksimali parama būtų 400 tūkst. eurų. vienam projektui.
 
Nuolat siekiama išplėsti augalų apsaugos produktų daržo augalams spektrą. Daug kartų keltas klausimas dėl lengvatinio 5 proc. PVM tarifo daržovėms ir vaisiams, deja, taip ir liko siekiamybe.

Pirmosiose išvykose į užsienį su pavydu ir nuostaba žvalgęsi į europiečių ūkius, po metų kitų mūsų daržininkai pradėjo sparčiai modernizuotis ir daugelyje sričių pasivijo ir netgi pralenkė senosios Europos ūkius. Tobulėti padėjo nuolat organizuojamos lauko dienos, seminarai, mokymai.

„Nors mūsų asociacija nėra didelė, tačiau svari. Pagrindinis bruožas, kuo mes skiriamės iš kitų, – mažiau politikuojame ir stengiamės dirbti konstruktyviai“, – ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime kalbėjo dvi kadencijas jai vadovavęs Martynas Laukaitis.

LDAA šiuo metu yra 113 narių, bendras jų deklaruotas auginamų daržovių plotas pernai buvo 3 914 ha. Naujosios valdybos rinkimuose dalyvavo 19 asociacijos narių, iš jų į valdybą išrinkti 7, tarp jų ir mūsų rajono daržovių augintojai Martynas Laukaitis ir Tomas Skaizgirys.

Naujai išrinktos valdybos planuose – ne tik 2018 m. numatyti seminarai pažangiuose mūsų daržininkų ūkiuose (vienas iš jų – ekologiškas daržoves auginanti bendrovė „Luganta“), bet ir kelionės į JAV, Šiaurės Italijos ir Gruzijos ūkius, robotizacijos technologijų apžiūra Olandijoje, dalyvavimas parodose.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 Siga 2018-08-22 19:59
Gražūs planai, tikėkimės bus įgyvendinti ir gauta maksimali nauda. Sukaupta patirtimi bus pasinaudota siekiant modernizuoti ir optimizuoti kitus perspektyvius ūkius. Norėtųsi daugiau informacijos apie vaistinių šalavijų auginimo įpatumus. Manau jie nėra mūsų šalyje populiarūs, bet tikrai perspektyvu https://www.nojus.lt/prieskoniu-seklos/salaviju-seklos
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos