baneris leidinys

Šakių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia paukštininkystės ūkių ir pavienių paukščių augintojų dėmesį, kad artėjant pavasarinei paukščių migracijai gerokai išauga paukščių gripo rizika.

Situacija Europoje yra įtempta. Šiais metais didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai naminių paukščių ūkiuose buvo nustatyti Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Bulgarijoje. Be to, ligos atvejai fiksuoti laukiniams paukščiams Olandijoje, Švedijoje, Anglijoje, Airijoje, Danijoje.
 
Paukščių migracijos metu ypač svarbu laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

„Primename paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigalioja tam tikri draudimai, t. y. nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais, pavyzdžiui, lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu“, – priminė Šakių VMVT viršininkas Artūras Šimkus.

Veterinarijos specialistai dar kartą primena, kad paukščių laikytojai privalo nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens naminiams paukščiams girdyti; laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų; apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti Šakių VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.

Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų paukščių.

Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti Šakių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai telefonu (8 345) 51 257 arba visą parą veikiančiu VMVT nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos