baneris leidinys

vmi silvija agne
Nuotr. Besilankydamos miesto turguje Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistės Silvija Maniušienė (kairėje) ir Agnė Paškauskienė kvietė gyventojus imti čekius ir dalyvauti Kvitų žaidime.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį ketvirtadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šakių poskyrio specialistės lankėsi miesto turguje, cukrainėje „Laimė“ ir kavinėje „Kiba“, kur priminė gyventojams apie organizuojamą čekių loteriją, kurios tikslas kovoti su klestinčia šešėline ekonomika. Tiems, kas norėjo, padėjo užregistruoti gautus kvitus, skatino žmones turguose, maitinimo ir paslaugų įstaigose prašyti čekių.

VMI Šakių poskyrio specialistės Silvija Maniušienė ir Agnė Paškauskienė, besilankydamos miesto turguje, cukrainėje „Laimė“ ir kavinėje „Kiba“, priminė, kad Kvitų žaidime dalyvauti galima specialioje svetainėje kvituzaidimas.vmi.lt registruojant fiskalinius kasos aparato kvitus. Toks kvitas apačioje turi fiskalinį logotipą, kurį sudaro raidžių LTF derinys. Kiekvieną savaitę loterijoje galima laimėti 10 prizų po 200 eurų, o kas mėnesį – vieną 5 tūkst. eurų prizą. Metinis loterijos prizų fondas sieks apie 173 tūkst. eurų.

Kaip informavo A. Paškauskienė, savaitiniame Kvitų žaidime dalyvauja nuo pirmadienio iki sekmadienio gauti kvitai, kurie gali būti registruojami visą savaitę, kitos savaitės pirmadienį paliekant praėjusios savaitės užmirštiems kvitams užregistruoti. Mėnesio žaidimas prasideda kiekvieno mėnesio pirmąją ir baigiasi paskutinę dieną. Jame dalyvaus visi einamojo mėnesio savaitėmis užregistruoti kvitai, taip pat gali būti registruojami ir tie einamojo mėnesio kvitai, kurie nebuvo užregistruoti konkrečiam savaitiniam žaidimui, tačiau buvo atspausdinti per einamąjį mėnesį.

„Jei rajono gyventojams patiems sudėtinga užregistruoti gautus čekius, jie neturi kompiuterio ar išmaniojo telefono, visuomet pagalbos gali kreiptis į VMI Šakių poskyrio 330 kabinetą. Tikrai pagelbėsim, užregistruosim, – patikino VMI specialistė. – Čekių loterijoje gali dalyvauti ne jaunesni nei 14 metų šalies gyventojai.“

Vieno asmens registruojamų kvitų skaičius yra neribojamas, tačiau būtina išsaugoti jų originalus.

Šiuo metu Kvitų žaidime gyventojai užregistravo daugiau nei 1,2 mln. kvitų, iš kurių 250 tapo laimingi. Laimėtojų prizinis fondas jau viršijo 70 tūkst. eurų. Mūsų rajone žaidime kol kas pasisekė tik vienam gyventojui. Jis laimėjo 200 eurų.

Kadangi miesto turguje tik trys prekybininkai turi kasos aparatus, o pirkėjų, įsigyjančių prekes, VMI specialistės nesutiko, pašnekino kavinės „Kiba“ lankytoją – Kęstutį iš Vištyčio, kuris labai apsidžiaugė pasiūlymu užregistruoti ką tik už arbatos puodelį gautą čekį. Vyras net skrybėlę užsidėjo, kad gražiau atrodytų moterų kompanijoje, ir neatmetė tikimybės, kad jis gali išlošti savaitės prizą – 200 eurų.

Kęstutis buvo informuotas, kad sulaukęs SMS trumposios žinutės apie laimėjimą per 20 darbo dienų turėtų kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį, pateikti laimėjusio kvito originalą bei užpildyti prašymą dėl laimėjimo išmokėjimo. Piniginis prizas laimėtojui bus išmokamas į laimėtojo nurodytą banko sąskaitą ne vėliau kaip per 14 darbo dienų nuo prašymo pateikimo.

A. Paškauskienė pabrėžė, kad Kvitų žaidime dalyvauja miesto turguose, maitinimo ir paslaugų įstaigose, tačiau ne didžiuosiuose prekybos centruose „Maxima“, „Norfa“ ar „Iki“ gauti čekiai.

Kvitų žaidimai, loterijos ir kitos akcijos vyksta įvairiose pasaulio šalyse. Tokį būda mažinti šešėlį išbandė Kroatija, Gruzija, Portugalija, Slovakija, Lenkija. Čekių žaidimai daugiau ar mažiau pasiteisino. Pavyzdžiui, Lenkijoje, čekių žaidimas sulaukė didelio susidomėjimo – 2015 m. spalį iš viso užfiksuota 17 mln. čekių, lapkritį – daugiau kaip 15 milijonų. Portugalijoje skaičiuojama, kad 2014m. žaidime dalyvavo 7,9 milijono pirkėjų. Čia tokioje loterijoje išlošiami ir automobiliai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos