baneris leidinys

Gegužės 25 d. posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba nustatė nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiančius fiksuoto pajamų mokesčio dydžius veiklos rūšims, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą. Taip pat patvirtintas ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2019 m. vykdomai veiklai, rūšių ir dydžių sąrašas.

Pagal nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusias nuostatas verslo liudijimus įsigyjantiems asmenims taikytinas mažesnio fiksuoto pajamų mokesčio lengvatas savo biudžeto sąskaita turi teisę nustatyti pačios savivaldybių tarybos. 2019 m. verslo liudijimų įsigijimui jokių naujovių nenumatyta – įsigyjant verslo liudijimus veiklai Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, patvirtintas nuo 100 iki 400 eurų fiksuotas tarifas. Fiksuotą 100 eurų pajamų mokestį Šakių rajono savivaldybė nustatė 37-ioms veiklos rūšims – jis nesikeis ir 2019 m. Dažniausiai mažesnį metinį mokestį savivaldybės nustato nepopuliariausioms veikloms, pvz., dviračių remontui, krosnių, židinių ir kaminų valymui, valčių ar dviračių nuomai, batų valymui ir kt.
 
Didžiausias fiksuotas 400 eurų pajamų dydis patvirtintas 12 populiariausių veiklos rūšių, tokioms kaip prekyba, apgyvendinimo paslaugos, elektroninių buities reikmenų taisymas, variklinių transporto priemonių remontas ir kt.

Kadangi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir toliau rekomendavo taikyti ankstesnį lengvatų sąrašą, jis papildytas tik tarybos narės Ramintos Jakelaitienės siūlymu taikyti 80 proc. nuolaidą visiems asmenims, verslo liudijimą įsigyjantiems iš karto ne trumpesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui visomis darbo dienomis. Gyventojui, patenkančiam į kelias šiame sąraše nurodytų asmenų grupes, taikoma viena jo pasirinkta lengvata.

Primenama, kad gyventojai, įsigiję verslo liudijimus, privalo susimokėti Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

VMI statistikos duomenimis, praėjusiais metais buvo įsigyti 829 verslo liudijimai, surinkta 55 tūkst. 753 eurai, pritaikyta lengvatų už 6 tūkst. 963 eurus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos