baneris leidinys

suodaitis laurynas
Nuotr. Tarybos narys Laurynas Suodaitis siūlė verslo įmones atleisti nuo žemės nuomos mokesčio ne trejus, bet dešimt metų.
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Birželio 22 d. rajono taryba svarstė sprendimą dėl žemės nuomos mokesčio tarifų nustatymo 2018 m. Tačiau žemės nuomos tarifų klausimas liko nepatvirtintas, nes tarybos nariai pateikė papildomų pasiūlymų apie žemės nuomos mokesčio nustatymą verslo įmonėms, pasirašiusioms investicijų sutartis dėl verslo plėtros mūsų rajone.

Kai kuriose aplinkinėse bei mūsų savivaldybėje yra nusistovėjusi tvarka, kad verslo įmonės, norinčios investuoti ir kurti verslą rajono teritorijoje, yra atleidžiamos tam tikrą laiką nuo žemės mokesčio. Sprendimų projekte, kurį svarstė taryba, buvo numatyta, kad rajone verslo investicijų sutartis pasirašiusios įmonės nemokėtų žemės nuomos mokesčio trejus metus ir tik tos įmonės, kurios nori įsikurti Šakių miesto pramonės teritorijoje. Tarybos narė Irena Haase pateikė siūlymą, kad nuo žemės nuomos mokesčio būtų atleistos visos investuoti rajone norinčios įmonės, ne tik tos, kurios įsikurs pramonės parke. Pasak tarybos narės I. Haase, rajonas pasidarytų patrauklus investuotojams ir galbūt pritrauktų naujų investicijų. Taip pat tarybos narė sakė, kad reikėtų skelbti savivaldybės internetinėje svetainėje informaciją apie laisvos žemės plotus, kad investuotojus greičiau pasiektų tokia informacija ir ji būtų lengviau prieinama.

Tarybos narys Laurynas Suodaitis, svarstant žemės nuomos mokesčių tarifų nustatymo klausimą, taip pat pateikė pasiūlymą. Jis siūlė verslo įmones, pasirašiusias investicijų sutartis dėl verslo plėtros Šakių miesto pramonės teritorijoje, atleisti nuo žemės nuomos mokesčio ne trejus, bet dešimt metų. Pasak L. Suodaičio, atsižvelgiant į šių dienų konkurenciją, reiktų pateikti patrauklesnį pasiūlymą investuotojams.

„Trejų metų atleidimą nuo žemės nuomos mokesčio yra nustačiusios ir kai kurios kitos savivaldybės. Realiai verslui tai daug nereiškia, nes dar keleri metai trunka, kol jis tam tikroje teritorijoje įsikuria. Savivaldybei tai nėra dideli pinigai už hektarą ar du, kuriuo naudosis verslininkai pramonės parke, bet kad būtume konkurencingi šioje vietoje, noriu pasiūlyti atleisti įmones nuo žemės nuomos mokesčio 10 metų“, – siūlė tarybos narys.

Atsiradus dviem naujiems pasiūlymams, taryba žemės nuomos mokesčio tarifo klausimą paliko svarstyti kitam kartui.

Kalbant apie žemės nuomos mokesčio tarifo nustatymą ateinantiems metams dar Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu savivaldybės Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė sakė, kad didelė problema yra su skolininkais. Žemės nuomos mokestį privaloma sumokėti iki lapkričio 15d., tačiau, anot vedėjos, dar iki šių metų gegužės 31 d. su delspinigiais kartu nesumokėta 83,8 tūkst. eurų fizinių asmenų skola ir 25,4 tūkst. eurų už žemės nuomą skolingi juridiniai asmenys. Anot vedėjos, rajone du stambūs skolininkai ir 19 fizinių asmenų, kurių bendra įsiskolinimo suma siekia netgi 22,8 tūkst. eurų, yra perduoti teismui. Pernai iš skolininkų išieškota 19,7 tūkst. eurų. Šiais metais sausio–gegužės mėnesiais iš skolininkų išieškota 29,7 tūkst. eurų. Komiteto posėdyje dalyvavę tarybos nariai sakė nesuprantantys, kaip skolininkai turi galimybę gauti įvairias išmokas už žemę, jeigu jie dar nebūna sumokėję žemės nuomos mokesčio.

Pasak Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos, ateinančiais metais žemės nuomos mokestis turėtų kisti tiems nuomininkams, kurie su savivaldybe sudarę vienerių metų nuomos sutartį. Tokios žemės rajone yra 3 tūkst. 600 ha. Taip pat bus atsižvelgta į žemės našumo balus. Jau dabar žinoma, kad, pavyzdžiui, Lekėčių seniūnijoje žemės našumo balas sumažėjo, todėl ir žemės nuomos mokestis turėtų mažėti. Anot E. Grigaitienės, pinigų suma, surenkama už žemės nuomą, taip išsilygina, nes vienoje rajono teritorijoje sumažėja žemės našumo balas, kitoje padidėja. Pernai metais tvirtinat žemės nuomos mokesčio tarifą į biudžetą buvo planuota surinkti 174 tūkst. eurų, surinkta beveik 240  tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos