baneris leidinys

Šiemet aštuoni šalies komerciniai bankai suteiks 100 mln. litų lengvatinių paskolų ūkininkams ir agroverslo įmonėms.

Tokias paskolas žemdirbiams teiks bankai "DnB Nord", SEB bankas, "Swedbank", "Snoras", "Parex", Medicinos, Šiaulių ir Ūkio bankai.

Trečiadienį žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus surengtos spaudos konferencijos metu su penkiais bankais buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.

Pasak ministro K. Starkevičiaus, paskolos bus teikiamos pagal priemones "Žemės ūkio valdų modernizavimas" bei "Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas".

Paskolų fondas, įsteigtas šių metų rugpjūtį, skatins ūkininkus ne tik gaminti, apdoroti, bet ir perdirbti jų pagamintus arba užaugintus žemės ūkio produktus. Planuojama, kad 75 proc. šio fondo lėšų bus iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir 25 proc. - iš nacionalinio biudžeto.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorės Danguolės Čukauskienės teigimu, iš Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) bei valstybės biudžeto lėšų fondui yra numatyta skirti 450 mln. litų. Ši suma keliais etapais bus paskirstyta kredito įstaigoms, kurios lėšas lengvatinėmis sąlygomis perskolins galutiniams kreditų gavėjams. Pirmajam etapui skirta 100 mln. litų suma. Tokiai veiklai gautas Europos Komisijos sutikimas.

Beje, paskolas bus galima imti tiek litais, tiek eurais, paskolos trukmė - iki 7 metų. Didžiausia paskolos suma pagal priemonę "Žemės ūkio valdų modernizavimas" - 300 tūkst. eurų, o pagal priemonę "Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas" - 4 mln. eurų.

Pieno kooperacijai paskolos galės būti teikiamos iki 10 metų ir turės neviršyti 10 mln. eurų. Teikiamos paskolų palūkanos mažesnės už šiuo metu esančias rinkoje.
 
ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos