baneris leidinys

protestas briuselyje
Nuotr. Protesto akcijoje dalyvavo apie 200 žemdirbių atstovų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Čekijos. Protesto metu sulaukta Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymo.


2018 m. spalio 18 d. vykstant Europos Vadovų Tarybos pasitarimui LR Žemės ūkio rūmai Briuselyje organizavo žemdirbių protesto akciją. Susivieniję Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Čekijos žemdirbiai reikalavo vienodų konkurencinių sąlygų visoms ES šalims narėms.
 
Pagal tiesioginių išmokų dydį Lietuva yra trečia nuo galo – po Estijos ir Latvijos. Gerokai atsiliekame nuo ES tiesioginių išmokų vidurkio, kuris yra apie 266 eurai.

Šioje protesto akcijoje dalyvavo ūkininkai iš visos Lietuvos bei Lietuvos žemdirbiškųjų organizacijų atstovai. Šakių r. ūkininkas Adomas Lekavičius, dalyvavęs protesto akcijoje, dalinasi savo mintimis: „Kadangi Lietuva jau ne pirmi metai yra Europos Sąjungos narė, besilaikanti jos nuostatų ir taisyklių, tikimės tokios pat paramos, kaip ir kitos šalys narės. Didžiausias noras – kad būtų įvykdyti visi pasižadėjimai, kurie skatintų kaimo vietovių plėtrą ir jaunimo iniciatyvą pradėti veiklą, tokiu būdu keliant šalies ekonomiką, didinant gyventojų užimtumą ir mažinant emigraciją.“

Devidas Romikaitis, kitas Šakių r. ūkininkas, teigia, kad dalyvavimas tokio pobūdžio akcijose yra ypač svarbus jaunam žmogui. Tai galimybė kovoti dėl geresnės Lietuvos ūkininkų ateities, prisidėti prie kylančių problemų sprendimo: „Jei šiandien tylėsime, rytoj jau gali būti per vėlu imtis veiksmų.“

Protesto akcija sulaukė Europos Sąjungos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Phil Hogan palaikymo, protesto dalyvių atstovai susitiko su Phil Hogan kabineto nariu Dermot Ryan, kuriam buvo įteikta peticija .

Susitikimo metu buvo aptarta Brexit įtaka naujajam 2021–2027 m. finansiniam laikotarpiui. Dermot Ryan akcentavo, kad turėtų būti svarus kiekvienos ES valstybės narės finansinis prisidėjimas iš nacionalinio biudžeto. Todėl žemdirbiai neturėtų pamiršti ir aktyvių diskusijų, ir derybų su savo šalies valdžios atstovais. Prie protestuotojų prisijungė ir Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas Czeslaw Adam Siekietski, europarlamentaras Bronis Ropė. Su protesto dalyviais susitiko Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos