baneris leidinys

valiuliu kelias
Nuotr. Pirmą kartą rajone asfaltavimo darbus vykdanti rangovų įmonė UAB „Autokausta“ žada, kad Valiulių gatvė bus baigta dar šiais metais.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Jau kuris laikas gyventojai stebi, kaip vyksta darbai kelyje į Valiulių kaimą – čia seną, išvažinėtą žvyro dangą pakeis naujas asfaltas. Manoma, kad gatvė, kuri pavadinta to paties kaimo, į kurį veda, vardu, bus baigta asfaltuoti dar šiais metais.

Nutiesti 610 m ilgio ir 6 m pločio asfaltą minėtoje Valiulių gatvėje buvo numatyta šių metų Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Atrodo, nieko neįprasto čia nevyksta – eiliniai asfaltavimo darbai, tačiau šis atvejis išskirtinis tuo, kad asfaltuojamam kelio ruožui yra kitaip, nei buvo įprasta, suformuojamas jo apatinis sluoksnis – pagrindas. Beje, tai yra pirmas toks technologinis sprendimas mūsų rajone. Kapitalinį gatvės remontą atliekanti rangovų įmonė UAB „Autokausta“ mūsų rajone taip pat yra naujokė. Kaip sako rajono savivaldybės administracijos specialistai, pasirinkta grunto paruošimo technologija leidžia sutaupyti nemenką sumą pinigų ir tikimasi, kad asfalto danga tarnaus ilgiau. Pagrindinis šios technologijos skirtumas yra tas, kad rangovai atlikdami grunto paruošimo darbus neišveža senos kelio dangos, bet ją atitinkamai perdirba ir panaudoja dar kartą. Tokiu būdu nereikia iškasti ir išvežti kažkur netinkamo asfaltavimo pagrindui dangos sluoksnio, taip pat nereikia papildomai privežti naujo žvyro bei smėlio pagrindo. Manoma, kad ši technologija leidžia sutaupyti nemenkus kelių restauravimo kaštus.

Nors sutartyje su rangovais yra numatyta, kad kelio rekonstrukcijos darbai užtruks iki kitų metų, tačiau rangovai juos žada pabaigti dar šįmet.

Valiulių gatvė kapitališkai remontuojama iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, kapitaliniam gatvės remontui su visais reikalingais inžineriniais įrenginiais skirta 165 tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos