baneris leidinys

Praėjusį antradienį Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis viešėjo Marijampolėje, kur kartu su kitais apskrities rajonų vadovais, verslo atstovais susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka.

Pasak mero, susitikimo metu pristatytos 2019 m. mokesčių pakeitimų gairės, kurios, ministerijos teigimu, turėtų garantuoti tvarią mūsų regionų plėtrą.
 
„Suprantu, kad kai kurios reformos tikrai reikalingos, bet ne visos jos veikia automatiškai ir vienodai, kada skaičiavimai atliekami pagal bendrą pasiektą Europos Sąjungos gyvenimo vidurkį“, – sakė E. Pilypaitis, konkrečiai vardijęs, kad atskiruose regionuose tas vidurkis stipriai skiriasi.

Jei, tarkim, Vilniuje vidurkis viršijamas ir siekia 106 proc., tai Marijampolės regionas velkasi uodegoj ir pasiekia tik 48 proc. Tad tie patys ekonomikos skatinimo ar mokesčių pakeitimo dalykai neduos visur tų pačių norimų rezultatų.

Meras akcentavo ir tai, kad štai už devynis mėnesius yra nesurenkamas gyventojų pajamų mokesčio planas ir nuo jo atsiliekama 578 tūkst. eurų. Atsilieka, jo žodžiais, ir kitos periferinės savivaldybės. Nors ministerija planuoja, kad gyventi turėtume geriau, tačiau, mero žodžiais, gyvename kaip gyvename ir tai tikrai ne pagal ministerijos planus. Nepaisant to, kitais metais minėto mokesčio planuojama surinkti dar mažiau, nes didėja neapmokestinamasis pajamų dydis.

2019 m. gyventojų mokesčio rodiklis dar padidintas, o kaip jis bus surenkamas, meras sako nežinantis. Kaip ir to, kaip reikės subalansuoti savo biudžetą. Be to, susitikimo metu informuota , kad 2020 m. bus įvesta gyventojų mokesčio perskirstymo dalis (80 proc. ir 20 proc.), kai 20 proc. dalis nueis į tą savivaldybę, kur žmogus dirbs. Pavyzdžiui, Šakiuose gyvenančio, bet Marijampolėje dirbančio asmens mokestis keliaus ne į mūsų, o į kaimynų biudžetą.

Reziumuodamas susitikimą su finansų ministru E. Pilypaitis sakė: „Klausimų buvo, atsakymų ne visai.“

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos