baneris leidinys

gustainiskiai pastatas
Nuotr. Tikimasi, kad Socialinių paslaugų priežiūros departamentas sprendimą dėl privačių globos namų veiklos licencijavimo priims per savaitę.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Gustainiškių kaime (Kudirkos Naumiesčio sen.) veikiantys privatūs senelių globos namai praėjusį trečiadienį sulaukė Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialisčių vizito. Jos vertino, kaip įstaiga atitinka licencijavimo sąlygas. Nors sprendimas nepriimtas, abi pusės pripažįsta matančios šviesą tunelio gale.

Nors globos namai veiklą vykdo daugiau nei dešimtmetį, jų veikla tapo nelegali nuo 2015-ųjų, kai keitėsi tvarka ir įstaigos, nesusitvarkiusios ir neįgijusios licencijų, šios veiklos tęsti neturėtų. Šių metų balandį privatūs globos namai sulaukė Socialinių paslaugų departamento patikrinimo bei nuobaudos už tokią veiklą. Liepą apsilankius globos namuose jų savininkai Irena Žėglaitienė-Racevičienė ir Arūnas Racevičius tikino, kad veiklos licenciją bandė įsigyti, tvarkėsi reikiamą dokumentaciją, tačiau galiausiai nusviro rankos nuo biurokratinių reikalavimų, tad veiklą tęsė tiesiog be jos. Nors įstaiga privati, reaguojant į susiklosčiusią situaciją liepos mėnesį globos namuose lankėsi, su savininkais bendravo ir įstaigą apžiūrėjo ir savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė bei socialinė darbuotoja Edita Macevičiūtė-Orentienė. Tuomet L. Pocevičiūtė savininkams priminė jų pačių pažadus tvarkytis dokumentus ir ragino atkakliau tuo užsiimti. Būtent tai ir buvo daroma, bet, kaip sako I. Žėglaitienė-Racevičienė, tai kainavo ir daug nervų, ir laiko. Galiausiai Socialinių paslaugų priežiūros departamente buvo patvirtinta paraiška ir trečiadienį į globos namus vertinti situacijos atvyko departamento specialistės.

„Šiokių tokių trūkumų rado. Šiek tiek reikalavimų neatitiko poilsio kambarys, rankšluostinės nebuvo, tualete nebuvo pakabintas tualetinio popieriaus laikikliukas, nebuvo tualeto šepečio. Viskas lengvai ištaisoma“, – po departamento vizito kalbėjo I. Žėglaitienė-Racevičienė.

Ji pripažino, kad lakstymo buvo, tačiau galiausiai trūkumai pašalinti, jie fiksuoti nuotraukose ir jos jau penktadienį buvo išsiųstos nurodytu adresu.

„Tikimės, kad viskas bus gerai. Lauksime atsakymo“, – sakė globos namų savininkė.

Pasak Socialinių paslaugų priežiūros departamento Įstaigų priežiūros skyriaus pavaduotojos Kristinos Grigaitienės, vertinant licencijavimo sąlygų atitikimą kliuvo ne tik įvairios smulkmenos, bet ir tai, kad pagal gyventojų skaičių per mažas poilsio kambarys, tačiau ji pažymėjo, kad iš tiesų savininkai namų darbus atliko ir progresas yra.

„Bet kokiu atveju turėsime komandiruotę į tą pusę, tad prasuksime ir pažiūrėsime. Nežinau, ką pamatysime, bet, panašu, kad viskas bus gerai, nes namų darbai padaryti, prisiėmė ir darbuotojų, reagavo į pastabas ir dėl poilsio kambario“, – komentavo K. Grigaitienė.

Pasak Įstaigų priežiūros skyriaus pavaduotojos, tikėtina, kad sprendimas duoti licenciją ar ne galėtų būti priimtas per savaitę.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja L. Pocevičiūtė sakė matanti tokių mažų globos namų ateitį ir palankiai vertina žmonių norą teikti globos paslaugas.

„Svarbiausia, kad viskas būtų pagal reikalavimus“, – pabrėžė ji.

Privačių senelių globos namų savininkai nusiteikę optimistiškai – susitvarkę reikiamus dokumentus ir gavę veiklos licenciją neatmeta galimybės įstaigą plėsti (paskutiniu metu įstaigoje gyvendavo nuo trijų iki penkių senolių).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos