baneris leidinys

sernas miske
Nuotr. Spalio 26 d. medžiotojų klubui „Pjaunis“ priklausiančiame medžioklės ploto vienete Gerdžių miške (Lukšių seniūnijoje) sumedžiotam šernui nustatytas pirmasis afrikinio kiaulių maro viruso atvejis.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Po liepos mėnesį įvykusio afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio Prūselių kaime esančiame kiaulių ūkyje kelis mėnesius buvo ramu. Tačiau ramybė truko vos tris mėnesius. Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo, kad šių metų spalio 26d. medžiotojų klubui „Pjaunis“ priklausiančiame medžioklės ploto vienete Gerdžių miške (Lukšių seniūnijoje) sumedžiotam šernui nustatytas AKM virusas.

Lig šiol mūsų rajone šios ligos užkrato dar nebuvo rasta nei sumedžiotuose šernuose, nei gaišenose.

Įtarimų, kad sumedžiotas šernas gali būti užsikrėtęs AKM, kilo Šakių VMVT specialistams (inkstų mėginiai buvo su būdingais AKM požymiais), kuriems pagal reikalavimus medžioklės plotų naudotojai pristato visų sumedžiotų šernų mėginius.

Nuo spalio 26 d. dėl rasto užkrėsto šerno medžioklės klubui „Pjaunis“ priklausančiame medžioklės ploto vienete vykdomos medžioklės plotų apžiūros, siekiant surasti ir surinkti šernų gaišenas. Kaip informavo Šakių VMVT viršininkas Artūras Šimkus, nuo šiol visiems medžioklės būreliams ir klubams yra sustiprintos biologinio saugumo priemonės medžioklės metu, taip pat suaktyvinta medžioklė bei nurodyta sustiprinti pasyvią stebėseną medžioklės ploto vienetuose.

Nuo šių metų sausio 1 d. iki spalio 29 d. Šakių rajono savivaldybės teritorijoje buvo sumedžiotas 601 šernas (ištirta 295 sumedžiotų šernų mėginiai). Anot A. Šimkaus, tai rodo, kad medžiotojai aktyviai medžioja šernus ir pristato mėginius, tačiau, nustačius pirmąjį AKM atvejį šernų populiacijoje, jie yra raginami dar labiau suaktyvinti šernų medžioklę.

Taip pat Šakių VMVT inspektoriai prašo gyventojų susilaikyti nuo nereikalingo lankymosi Gerdžių miške, kad neplatintų užkrečiamos ligos toliau. Jeigu kiltų būtinybė lankytis šioje užkrėstoje teritorijoje, inspektoriai prašo naudoti dezinfekcines priemones, veikiančias afrikinio kiaulių maro virusą (dezinfekuojami apipurškiant automobilių ratai, batai ir kitas inventorius).

Taip pat Šakių VMVT tarnybos inspektoriai prašo ne tik medžiotojus, bet ir visus gyventojus, šiame miške ar kitur radusius šernų gaišenas, nedelsiant apie tai pranešti tarnybai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos