baneris leidinys

silumos tinklai rauckis
Nuotr. UAB „Šakių šilumos tinklai“ direktorius Raimondas Rauckis tarybos nariams aiškino, kam įmonei reikalingas paskolos garantas ir kokias investicijas įmonė ruošiasi pritraukti į rajoną.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Tik pradėjęs vadovauti UAB „Šakių šilumos tinklai“ direktorius Raimondas Rauckis sakė, kad pagrindiniai jo tikslai – atnaujinti įmonės inventorių ir susidėvėjusias senas šilumos trasas. Regis, vienas iš tikslų netrukus virs realybe – žadama, pritraukus Europos Sąjungos (ES) investicijas, atnaujinti 2 km 465 m senų Šakių miesto šilumos trasų.

Ketvirtą mėnesį įmonei vadovaujantis vadovas savo ambicingus planus ruošiasi įgyvendinti be savivaldybės prisidėjimo. Pasirodo, įmonė iki balandžio 1 d. turi galimybę teikti paraišką Lietuvos verslo paramos agentūrai ir taip į rajoną pritraukti ES investicijas (50 proc. skiriama projektams įgyvendinti) pagal projektą „Šilumos tiekimo modernizavimas 2020–2021m. įgyvendinimas ir plėtra“, prie kurio 50 proc. lėšų privalo prisidėti ir įmonė. Kovo mėnesį posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba pritarė įmonės vadovo planams dar kartą pakeisdama ir suderindama investicijų planą su įmone, taip pat planuoja suteikti garantą imant ilgalaikę paskolą projekto įgyvendinimui. Jeigu pagal paraišką prašoma suma bus iki 700 tūkst. eurų, dar tiek turės prisidėti pati įmonė, o tam ši yra pasiruošusi skolintis iš banko. Bendra projekto suma siekia 1 mln. 400 tūkst. eurų, tačiau direktorius yra įsitikinęs, kad tiek pinigų įgyvendinant projektą tikrai nereikės – tai tik pirminiai paskaičiavimai.

„Gal iš karto atrodo, kad tai didelė investicija, bet reikia pagalvoti, kiek mes dabar prarandame energijos bereikalingai išleisdami ją per senas, jau nesandarias trasas. Taip pat jų techninė būklė yra prasta – surūdiję vamzdžiai, susidėvėjusi izoliacija kelia problemas. Trasos yra senos – joms 40–50 metų, jos jau nėra tinkamos efektyviam eksploatavimui. Investicija palaipsniui atsipirks“, – sako R. Rauckis.

Anot direktoriaus, jeigu įmonei pavyks ir agentūra pritars jų projektinei paraiškai, tai realūs darbai mieste prasidės 2020–2021m., o šiais metais tikimasi suspėti parengti techninį projektą. Pagrindinės zonos, kur reikia atnaujinti trasas, yra miesto centras, į jį patenka ir ta vieta, kurią savivaldybė įtraukė į kvartalinės, kompleksinės renovacijos planą (Vytauto ir Nepriklausomybės gatvėse esantys daugiabučiai).

R. Rauckio sprendimą pritraukti Europos Sąjungos investicijas ir taip atnaujinti, gerinti įmonės būklę labai palankiai įvertino ir savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius bei mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius sakydami, jog džiugu, kad naujas vadovas nesėdi sudėjęs rankų, bet ieško sprendimo būdų, kaip pagerinti įmonės veiklą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos