Apžiūrai pateikta daugiau trofėjų

trofejai
Nuotr. Šiais metais sertifikuotai ekspertų komisijai rajono medžiotojai vertinti pateikė 31 trofėjumi daugiau negu pernai.


Balandžio 13 d. rajono medžiotojai būriais traukė į Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos būstinę – čia vyko kasmetinė medžioklės trofėjų apžiūra. Trofėjus vertino sertifikuotų ekspertų komisija, vadovaujama vyresniojo medžioklės trofėjų eksperto Algimanto Kamičaičio.  
 
Kaip ir kasmet, trofėjų apžiūroje buvo vertinama, ar tinkamai sumedžioti elnių, briedžių, stirnų patinai. Ar tarp jų nėra sveikų, jaunų žvėrių, kurie galėjo duoti stiprių palikuonių. Medžiojami yra ligoti, silpni arba labai brandūs, savo dauginimosi misiją jau atlikę gyvūnai. Šįmet rajono medžiotojai pristatė 225 trofėjus, iš kurių 193 buvo stirninų ragai, 15 danielių, 13 tauriųjų elnių, 4 briedžių ragai. Pernai apžiūrai medžiotojai pateikė 178 stirninų, 6 danielių, 8 elnių ir du briedžių trofėjus.

Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas bei komisijos narys Gintautas Liepuonis sakė, kad trofėjų apžiūra nebuvo kažkuo išskirtinė – kaip ir kasmet, pasitaiko, kada sumedžiojami perspektyvūs žvėrys (kurie dar medžiojimui buvo netinkami), tačiau taip atsitinka dėl to, jog laukuose medžiotojams vien tik žiūrint į ragus sunku įvertinti žvėries amžių ir produktyvumą. Tokiais atvejais medžiotojai gauna įspėjimą, jog sumedžiotas perspektyvus žvėris, o šįmet buvo apžiūrai pateikta 10 sumedžiotų perspektyvių stirninų ragų, 2 danielių ir vieno tauriojo elnio ragai. Tarp apžiūrai pateiktų trofėjų buvo tokių, kurie bus įvertinti medaliais ir dalyvaus įvairiose respublikinėse parodose – iš 193 stirninių ragų netgi 30 keliaus į parodas, taip pat medalių verti pasirodė 4 danielių bei 3 tauriųjų elnių trofėjai. Kaip ir kasmet, medžiotojai į apžiūrą atneša ir tokius trofėjus, kurie nėra privalomi, bet jeigu medžiotojai to nori ar jaučia, kad trofėjus vertas parodos, parodo juos ekspertams. Tai gali būti ir kailinių žvėrelių trofėjai – kaukolės, kaulai. Iš šįmet pateiktų tokių trofėjų keletas taip pat buvo puikiai įvertinti ekspertų – už dvi lapių ir barsuko kaukoles jų savininkai gaus medalius. Anot G. Liepuonio, šįmet nei rajone, nei kituose miestuose, kur žinovas dalyvauja apžiūros komisijose, kažkokių ypatingų trofėjų, kurie iš karto atkreiptų dėmesį savo įspūdingumu, išskirtinumu, nebuvo. Pasak medžioklės žinovo, įspūdingi trofėjai yra labai reti ir pasitaiko tikrai ne kasmet.

Komisijoje dalyvavęs aplinkosaugos atstovas, Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Kęstutis Lopeta sako, jog dar nežinant vertinimo rezultatų, buvo matyti, kad šių metų trofėjų apžiūroje buvo labai gerų trofėjų, kurie keliaus į parodas, o ir keletas tokių, kurie rodo, jog sumedžiotas perspektyvus žvėris. Tačiau, anot aplinkosaugos atstovo, rajono medžiotojai jau išmokę selekcinės medžioklės pagrindus ir perspektyvių žvėrių sumedžiojama kasmet vis mažiau arba apylygiai. Už sumedžiotą perspektyvų raguotį ir pažeistas medžioklės taisykles medžiotojų būreliui gresia kitais metais sumažintas raguotų žvėrių medžiojimo licencijų skaičius arba būrelio vadovas gali riboti nusižengusiam medžiotojui tokių žvėrių medžiojimą, nesuteikdamas jam licencijos. Anot K. Lopetos, vertinti šių metų trofėjus rajone dar anksti, nes ne visi medžiotojai juos pateikė per vykusią apžiūrą – tikėtina, kad kiti rajono trofėjai buvo ar dar bus vertinami kituose rajonuose vykstančiose apžiūrose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.