baneris leidinys

Nuo šių metų įsigaliojo nauji Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimai. Juose, be ankstesnių reikalavimų žvėrių pirminio dorojimo aikštelėms ir gyvūninių atliekų duobėms, nustatyti nauji reikalavimai žvėrių dorojimo patalpoms. Be to, anksčiau tik metus galiojusi pažyma apie medžiotojų klubo ar būrelio objektų ir veiklos atitiktį veterinariniams reikalavimams nuo šių metų išduodama neterminuotam laikui.

Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Artūras Šimkus informavo, kad šiuo metu tarnybos specialistai atlieka gyvūnų pirminio apdorojimo patalpų, aikštelių ir gyvūninių atliekų duobių patikras. Šakių rajone yra 22 medžioklės klubai, iš kurių daugiau nei pusė jau patikrinta. Pasak viršininko, rezultatai mūsų rajone džiugina – medžiotojų klubai ir būreliai vykdo numatytus reikalavimus, aikštelės, patalpos ir duobės tvarkingos, prižiūrimos ir atnaujinamos, grubių pažeidimų nenustatyta.
 
„Dalis medžiotojų būrelių įrengė naujas stacionarias apdorojimo patalpas, kas rodo tikrai aukštą medžiotojų kultūrą ir einame prie to, kad lauko aikštelių po truputį medžiotojai atsisako ir tai yra kiekvienų medžiotojų siekis“, – situaciją rajone komentavo A. Šimkus.

Anot A. Šimkaus, medžiotojai supranta afrikinio kiaulių maro grėsmę, todėl vykdo visus numatytus reikalavimus, susijusius su biologiniu saugumu medžioklėje, kiekvienas medžiotojas turi dezinfekcinius purkštuvus, sandarias dėžes gyvūnams gabenti, kad neplatintų šio pavojingo viruso.

„Medžiotojai yra mūsų tarnybos ausys ir akys gamtoje, raginu visus medžiotojus neatsipalaiduoti, laikytis biologinio saugumo reikalavimų medžioklėje, intensyviai reguliuoti šernų populiaciją ir pranešti apie rastas šernų gaišenas, taip prisidėti prie afrikinio kiaulių maro sureguliavimo rajone“, – sako tarnybos viršininkas A. Šimkus.

Dėl žvėrių pirminio dorojimo aikštelių ir gyvūninių atliekų duobių rajone nusiskundimų neturi ir kitos tarnybos specialistai – aplinkosaugininkai. Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Kęstutis Lopeta sako, kad rajono būreliai tinkamai prisižiūri žvėrių apdorojimo aikšteles ir jau seniai tarnyba nebuvo gavusi nusiskundimų ar girdėjusi apie nusižengimus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

92

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos