baneris leidinys

Prieš keletą dienų skirtinguose rajono būreliuose sumedžiotiems keturiems šernams nustatyta trichineliozė. Kaip informavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus, jau ketveri metai Šakių rajone nebuvo rasta šios ligos židinių.

Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga, kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Žmonės šiais parazitais užsikrečia vartodami netirtą trichinelių lervomis užkrėstą naminių ir laukinių gyvūnų mėsą.
 
Šernus sumedžioję medžiotojai jų mėsą pirmiausiai priduoda tyrimams atlikti dėl įvairių ligų, tarp jų ir trichineliozės, nustatymo. Tik gavę mėginių atsakymus, medžiotojai gali mėsą tiekti tolesniam vartojimui. Dažniausiai žmonės trichinelioze užsikrečia valgydami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą kiaulieną bei laukinių gyvūnų mėsą. Naminiai gyvūnai užsikrečia, suėdę trichinelioze sergantį laukinį gyvūną (pelę, žiurkę) arba užkrėstų naminių ar laukinių gyvūnų atliekų. Mėsoje esančias trichinas sunku sunaikinti – jos puikiai ištveria aukštą temperatūrą, sūdymą, marinavimą, rūkymą ar šaldymą. Todėl užkrėstos mėsos maistui naudoti negalima, visa tokio gyvulio skerdena turi būti sunaikinta.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
80

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos