baneris leidinys

Afrikinis kiaulių maras grėsmingai plečiasi Lukšių, Lekėčių seniūnijose – kas savaitę randami arba sumedžiojami užsikrėtę šernai. Praėjusią savaitę užkrėstas nugaišęs šernas rastas vos už poros kilometrų nuo UAB „Idavang“ kiaulių komplekso Sirvydų kaime. Kiaulių kompleksas šiuo metu yra deklaravęs, jog laiko 34 tūkst. kiaulių.

Kaip informavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus, nuo šių metų sausio 1 d. iki dabar rajone jau rasti užsikrėtę maru 48 šernai, o praėjusią savaitę Lekėčių seniūnijos miškuose rasti dar keturi vienoje vietoje nugaišę šernai, kurių mėginiai dar tik išvežti tirti. Kalbėdamas apie stambiausią rajono kiaulių kompleksą UAB „Idavang“, A. Šimkus yra ne kartą pabrėžęs, kad čia laikomasi kuo griežčiausių biosaugos reikalavimų ir ne tik tų, kuriuos kelia tarnyba, bet dar ir investuojama į saugos priemones papildomai – dedamos visos pastangos, kad afrikinio kiaulių maro  būtų išvengta.
 
Daugiausia užkrėstų šernų rasta Kūdrų, Zyplinių, Zyplių miškuose, pagal teritorijas dominuoja Lukšių, Lekėčių ir Griškabūdžio seniūnijos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
78

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos