baneris leidinys

Paskutiniajame savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sutarties pakeitimas dėl hidroelektrinės statybos Kudirkos Naumiestyje. Viliamasi, kad 2011 m. užtvanką išsinuomojusi UAB „Lithidro“ visgi įvykdys savo įsipareigojimus.

Esminiai sutarties pakeitimai susiję su tuo, kad dabar mažąją hidroelektrinę būtų leidžiama statyti šalia užtvankos, o ne ant senųjų pamatų. Beje, pasak komitetų posėdžiuose kalbėjusios Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos Egidijos Grigaitienės, kad atstatyti senojoje vietoje nebus galimybės, rodo dar 2001 m. dokumentai. Tą patį akcentuoja ir užtvanką išsinuomojusi UAB „Lithidro“, aiškindama, kad per tiek metų statiniai tapo avarinės būklės, nemaža dalis sugriuvusi, galimybės atstatyti nėra. Kita vertus, tenka pripažinti, kad nors užtvanka ir buvo išnuomota, bet statybos leidimas taip ir neišduotas.
 
„Žaidžiam nepakitusiom sąlygom, bet pakitusiom taisyklėm“, – pripažino meras Edgaras Pilypaitis, omeny turėdamas, kad dar anksčiau ketinimų statyti hidroelektrinę turėjo UAB „Sofvila“, kuriai bankrutavus 2006 m., planai taip ir liko neįgyvendinti, tačiau šiai įmonei statybos leidimas esą išduotas buvo.

Bet kokiems sutarties pakeitimams priešinasi šalia buvusios užtvankos pastatą įsigiję tauragiškiai Balašaičiai, beje, įsitikinę, kad senojoje vietoje hidroelektrinę atstyti eitų, o jų pastatas esą yra itin svarbi užtvankos įrenginių dalis.

UAB „Lithidro“ hidroelektrinę turėtų pastatyti per dvejus metus, laiką skaičiuojant nuo statybos leidimo išdavimo datos. Pagal senąją sutartį statinys turėjo būti pastatytas iki gegužės 12 d.

Nuo šiol administracijos direktorius turės paskirti atsakingą darbuotoją, kuris ir vykdys šio klausimo sprendimo priežiūrą. Tiesa, dėl sutarties pakeitimo tarybos nariai nebuvo vieningi. Sprendimas priimtas 16 balsavus už, šešiems susilaikius, dviem nebalsavus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos