baneris leidinys

prieplauka grumuldis
Nuotr. Antanas Grumuldis (viduryje) per Jonines ketina atidaryti turistų plukdymo sezoną iš vieno Nemuno kranto į kitą, todėl labai svarbu, kad Gelgaudiškyje atsirastų prieplauka jų išlaipinimui.


Antradienį Gelgaudiškio paplūdimyje rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis bei Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis susitiko su laivo-kelto kapitonu Antanu Grumuldžiu bei jo padėjėju Viktoru Bendzium iš Belvederio.
 
Per Jonines verslininkas ketina atidaryti turistų plukdymo sezoną iš vieno Nemuno kranto į kitą, tik viena bėda – jų išlaipinimui ties Gelgaudiškiu vis dar nėra prieplaukos. Nors dėl jos pastatymo laivo-kelto savininkas kreipėsi į mūsų rajono savivaldybę dar praėjusių metų liepą, tačiau šis klausimas taip ir neišspręstas. Pasak mero, kad nereikėtų žaisti „sugedusio telefono“, visada geriau susitikti vietoje ir viską išsiaiškinti. Kadangi vanduo Nemune gerokai nuslūgęs, visiems teko gerai pasukti galvas, kur ir kaip turėtų stovėti prieplauka, nes, pasak A. Šlėderio, svarbiausia nustatyti prieplaukos, kuri plūduriuoja ant vandens, vietą. Tam reikalingi saugūs tvirtinimai, t.y. keturi inkaravimo taškai. Paaiškėjo, kad nuo pirmųjų dviejų, kurie yra arčiausiai kranto, pavogtos prieplaukos tvirtinimo grandinės. Ant kitų dviejų, kurie stovi giliau vandenyje, tikėtina, jos yra savo vietoje.

„Kadangi turim prieplauką ir norą padėti, be to, keleivių saugumas tiek jums, tiek ir mums vienodai rūpi, tai ir prieplaukos pastatymas turi būti abiejų šalių reikalas“, – nusprendė vedėjas, todėl buvo susitarta, kad savivaldybė atveš ir nuleis į vandenį prieplauką, o A. Grumuldis pasirūpins pritvirtinimu ir priežiūra navigacijos laikotarpiu.

Jam teks Nemuno dugne surasti ir ištraukti tvirtinimo grandines, o vietoj pavogtųjų nutarta įtaisyti reguliuojamus trosus.  

Susitikimo metu aptarti ir kiti techniniai klausimai, kalbėta, kas pasirūpins laivo-kelto prieplauka žiemos metu, aptarta galimybė prisijungti prie elektros įvado, taip pat pasvarstyta, kas galėtų pavėžėti atplukdytus turistus iki Gelgaudiškio dvaro. Be abejo, tuo labiausiai turėtų būti suinteresuoti naujieji dvaro valdytojai Aldoniai, tačiau tokios iniciatyvos galėtų imtis ir bet kuris vietinis verslininkas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos