baneris leidinys

braskes
Nuotr. Šviežių braškių indelis gali kainuoti netgi iki 5 eurų, o įvežtinės kainuoja 3–4 eurus.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Prekybos vietose jau kuris laikas galima pamatyti prekiaujant šviežiomis bulvėmis, braškėmis, agurkais. Peržvelgus kilmės šalis, matyti, kad kol kas sąraše dominuoja pietinės šalys – Egiptas, Italija, Izraelis, Ispanija. Kada skanausime lietuviškas daržoves ir vaisius?

Sintautų krašto bulvių augintojai keleri metai augina ankstyvųjų bulvių veisles, nes šios bulvės yra vienos pelningiausių ankstyvųjų daržovių. Tiesa, kol kas prekybos centruose radome tik iš svečių šalių atvežtas šviežias bulves, o jų kainos ankstyvą pavasarį siekė netgi 2 eurus, dabar kaina svyruoja apie 80 centų už kilogramą. Anot ūkininkų, mūsų rajone šviežių bulvių derliaus teks palūkėti todėl, kad derlių paveikė ankstyvos pavasarinės šalnos, kurios siautėjo būtent tada, kai bulvės buvo pradėjusios žydėti. Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje 20 hektarų ankstyvųjų bulvių pasisodinęs Mindaugas Valaitis sako, kad šalna visiškai sugadino jų derlių ir dabar ankstyviausių šviežių bulvių derliaus sulauks tik nuo Joninių. Pasidairę po Šakių turgų lietuviškų ankstyvųjų bulvių savaitės viduryje dar neradome – čia taip pat karaliauja atvežtinė produkcija. Tačiau prekybininkas Povilas Janušaitis sako, kad už keleto dienų jau pradės imti ankstyvųjų bulvių derlių. Ūkininkui savo ankstyvąsias bulves pavyko apsaugoti nuo šalnų todėl, kad jos buvo uždengtos. Stambiems ūkiams didžiulius bulvių laukus uždengti paprastai galimybių nėra, todėl jie šįmet klientams šviežias bulves pristatys vėliau.

Prekyvietėse jau galima rasti kitos šviežios lietuviškos produkcijos – trumpavaisių agurkų, braškių. Kuris laikas prekiaujama ir lietuviškomis salotomis, ridikėliais bei svogūnų laiškais. Tiesa, lietuviškos produkcijos kaina yra aukštesnė – šviežių braškių indelis gali kainuoti netgi iki 5 eurų, o įvežtinės kainuoja 3–4 eurus. Trumpavaisių agurkų, kurie užauginti rajono ūkiuose, kainos siekia iki 2 eurų už kilogramą, o prekybos centre kilogramą galima įsigyti už 1,3 euro. Anot prekiautojo P. Janušaičio, šviežių daržovių kainos nuolat keičiasi – įsibėgėjant sezonui daržovės ima pigti, bet pirkėjai vertina lietuvišką produkciją ir už ją negaili sumokėti vienu kitu euru daugiau. Šįmet pirmą kartą Zanavykų turguje pradėta prekiauti arbūzais. P. Janušaitis sako, kad iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog kaina yra didelė – kilogramas kainuoja 1,6 euro, tačiau jie saldūs ir sultingi, nepalyginamai skanesni už tuos, kuriais prekiauja prekybos centrai. Tiesa, arbūzai yra atvežti iš Ispanijos, lietuviškų arbūzų prekyboje net įsibėgėjus sezonui būna itin retai, tačiau nepriklausomai nuo to, iš kur arbūzai atvežti, pirkėjams patrauklūs būna tie, kurie yra saldūs ir sultingi.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos