baneris leidinys

Pirmąją birželio savaitę Plokščių seniūnijoje Bunikėlių kaime pasitvirtinus šiais metais Lietuvoje pirmajam afrikinio kiaulių maro protrūkiui, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai (VMVT) ėmė intensyviai tikrinti aplinkinius ūkius.

Inspektoriai liko nustebinti, kai vos už poros kilometrų nuo maro užkrato židinio rado ūkyje nelegaliai laikomas kiaules.


Kaip informavo Šakių VMVT viršininkas Artūras Šimkus, pasitvirtinus afrikinių kiaulių maro židiniui Bunikėlių kaime, inspektoriai privalėjo nedelsiant patikrinti aplinkinius ūkius tiek trijų, tiek dešimties kilometrų spinduliu. Su kolegomis iš Kauno ir Marijampolės tarnybų jau praėjusį penktadienį visi aplinkiniai kaimai buvo aplankyti, patikrinta, ar gyventojai deklaravę laikomas kiaules, ar laikosi biosaugos reikalavimų ir pan. Paaiškėjo, kad vos už poros kilometrų nuo maro židinio, sodyboje laikomos dvi nedeklaruotos kiaulės. Anot viršininko, kiaulių savininkui iš tiesų nepasisekė, nes jas reikėjo paskersti siaučiant didžiuliams karščiams, pačiam susimokėti už mėginius, kurie kainuoja apie 100 eurų. Mėginiai tokiu atveju yra privalomi pristatyti į VMVT patikrinimui, ar kiaulės nėra užkrėstos. Taip pat savininkui gresia administracinė atsakomybė už nedeklaruotų kiaulių laikymą.

Birželio 13 d. Marijampolės rajone Netičkampio kaime taip pat patvirtintas afrikinis kiaulių maras. Komerciniame ūkyje buvo laikomos 52 kiaulės. VMVT specialistai situaciją Marijampolės ir Šakių rajonuose vertina kaip labai įtemptą. Abiejuose rajonuose daug smulkių kiaulių laikytojų, nuolat randama užsikrėtusių šernų. Afrikinio kiaulių maro protrūkio tyrimo metu Bunikėlių kaime specialistai išsiaiškino, kad kiaulės pašarui gavo šviežiai nupjautos žolės ir maisto atliekų.

Taip pat ūkio šeimininkai, įeidami į tvartą, nereguliariai ir netinkamai naudojosi dezinfekciniais kilimėliais, neužpildydavo jų dezinfekcinėmis medžiagomis, ne visuomet pasikeisdavo drabužius ir avalynę, kiaules laikė drauge su kitais iš ganyklų parvestais ūkiniais gyvuliais. Norintys apsaugoti savo ūkį kiaulių laikytojai turi įsidėmėti ir įvertinti visus galimus rizikos veiksnius ir griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos