baneris leidinys

Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, valstybinis veterinarijos inspektorius Artūras Šimkus priminė, kad birželio pradžioje pasitvirtino afrikinio kiaulių maro židinys Bunikėlių kaime (Plokščių sen.). Pasak viršininko, tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad kiaulių augintoja buvo išėjusi į mišką rinkti sraigių, galimai ligą taip parsinešė į ūkį. Inspektoriai patikrino aplinkinius ūkius tiek trijų, tiek dešimties kilometrų spinduliu.

A. Šimkus pasakojo, kad inspektoriai rado nedeklaruotų kiaulių, jų augintojams teko paskersti kiaules siaučiant didžiuliams karščiams, be to, patiems susimokėti už tyrimus.
 
„Sergančių šernų vasarą šiek tiek sumažėjo. Per karštį tie patys šernai greitai sunyksta. Noriu priminti, kad važiuojant iš Kauno ir Kazlų Rūdos pusės yra sudėti informaciniai ženklai, nurodantys, kad teritorija užkrėsta afrikiniu kiaulių maru. Prasidės grybų, uogų sezonas, todėl reikia informuoti lankytojus, kad yra užterštos teritorijos ir galbūt, pamatę stendą, tame miške žmonės nesilankys. Už stendų įrengimą noriu padėkoti savivaldybės administracijos direktoriui“, – informavo A. Šimkus.

Pasak A. Šimkaus, praeitais metais birželio mėnesį buvo 20 kiaulių maro atvejų kiaulių laikymo vietose visoje Lietuvoje, šiais metais tik penki.

„Galiu traktuoti, kad iki birželio 1 d. tikrinimas, kaip kiaulių augintojai laikosi biologinio saugumo reikalavimų, padėjo. Kitas dalykas – praėjo pavasarį šernų gaišimo banga, nėra iš kur parsinešti to viruso ir, aišku, patys žmonės pradėjo į marą žiūrėti atsakingiau“, – svarstė A. Šimkus ir pridūrė, kad niekas negali atsipalaiduoti nė akimirkai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos