baneris leidinys

kopustai 07 16
Šakių krašto VVG pirmininkas Juozas Dainelis (kairėje) sveikindamas ūkininką Valdą Jušką pasidžiaugė, kad pagrindines žaliavas auginasi pats ūkininkas. (L. Poškevičiūtės nuotr.)


Liepos 12 d. Šakių krašto Vietos veiklos būstinėje (VVG) pasirašyta antroji vietos projekto vykdymo sutartis su Giedručių kaimo ūkininku Valdu Juška. Projektu metu bus modernizuojama Juškų raugyklėlė.

Projektas „Juškų raugyklėlės verslo modernizacija“ įgyvendinamas pagal priemonę „Vietos ištekliais pagrįstų produktų vertės didinimas ir maisto tiekimo grandinių plėtojimas“ .

Paramos suma 61 tūkst. 131 euras, prie projekto 33 tūkst. eurų prisidės pats V. Juška. Iš paramos lėšų bus įsigyti reikalingi mechanizmai: dozavimo linija, pakavimo mechanizmas, automobilis su šaldymo įranga bei kitos priemonės.

Nors V. Juška kopūstų rauginimo versle jau dešimt metų, bet tai pirmas pateiktas jo projektas. „Juškų raugyklėlės“ produkcijos asortimentas yra ne tik rauginti kopūstai, raugintos morkos, bet virtų burokėlių ir raugintų kopūstų salotos, raugintų kopūstų sultys.

„Mums svarbu užauginti ir pagaminti kokybišką produktą, kad žmonės pirktų jį. Daržovių užauginti gali visokių ir daug, tačiau kitas dalykas yra jų sandėliavimas, perdirbto produkto realizacija, todėl ir norime plėstis. O perdirbti kopūstus sugalvojom, kad gal pati prekė yra įdomesnė ir konkurentų aplinkui nėra, kol kas nesigailim“, – atviravo V. Juška. Jis atskleidė, kad norėjo daugiau gauti lėšų pastatų statybai, praplėsti sandėlį daržovių laikymui ir kitas patalpas. V.Juška pridūrė, kad, įgyvendinus projektą, didės našumas, didės pagamintos produkcijos kiekis ir teks ieškoti naujų rinkų.

„Didžiausias šitokių projektų privalumas yra, kad projektas įgyvendinamas mūsų rajone, parduodama ne žaliava, o jau produktas. Tokios mažos įmonės produktus pristato į mūsų prekybos centrus, gaunama rajone pridėtinė vertė. Šitokių projektų reikia, ir kaip galima daugiau“, – kalbėjo sutartį su „Juškų raugyklėlės“ savininku V. Juška pasirašę Šakių krašto VVG pirmininkas Juozas Dainelis.

Šakių krašto VVG vietos plėtros strategijos finansininkė Alina Baltrušaitienė taip pat akcentavo, kad tai pirmas ūkininko V. Juškos pateiktas projektas, anot jos, smagu, kad parama gali pasinaudoti kuo platesnis ratas asmenų, o ne tik tie patys pareiškėjai, paraiškas teikiantys antrą ar trečią kartą.

Taip pat šio projekto metu bus sukurtos dvi naujos darbo vietos. V. Juška projektą įgyvendinti numatęs 2020 m. spalio mėnesį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos