baneris leidinys

saskaita vandenu
Daugiau kaip pusė įmonės „Šakių vandenys“ klientų, apie 5 tūkst. vartotojų, neperspėti apie pasikeitusią mokėjimo tvarką gavo popierines sąskaitas ir liko nustebinti, kad nuo šiol nebereikės naudotis atsiskaitymo knygelėmis. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Nuo rugpjūčio pradžios pusė įmonės „Šakių vandenys“ klientų už suvartotą vandenį gavo popierines sąskaitas, kur tereikia įrašyti savo apskaitos prietaiso rodmenis ir susimokėti. Kas atsitiko, kad pusė rajono gyventojų sulaukė popierinių sąskaitų, kodėl jie už vandenį negali atsiskaityti kaip ligi šiol – su mokėjimo knygelėmis?

Popierines sąskaitas už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugas nuo mėnesio pradžios gavo Gelgaudiškio seniūnijos, Kudirkos Naumiesčio daugiabučių namų gyventojai, Šakių miesto, Girėnų, Valiulių, Bridžių, Giedručių, Duobiškių, Valių, Gotlybiškių, Bizierių ir Ritinių kaimų gyventojai. Tiesa, kai kurie gyventojai nesuprato, už ką tos sąskaitos yra, ar jos bus siunčiamos ir toliau, ar negalima atsiskaityti kaip iki šiol, nes kitoje lapo pusėje nebuvo pateikta jokio paaiškinimo, kaip, kur ir kodėl dabar reikia taip atsiskaityti už vandenį. Informacija apie naują tvarką skelbiama tik įmonės „Šakių vandenys“ internetinėje svetainėje.

UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas sako, kad įmonė pereina prie kitokio apmokėjimo metodo ir daugiau kaip pusė klientų (5 tūkst.) šį mėnesį sulaukė popierinių sąskaitų už suteiktas paslaugas. Anot direktoriaus, tokiu būdu gyventojams bus daug patogiau atsiskaityti už vandenį, jiems nereikės nieko skaičiuoti – tik įrašyti skaitiklio rodmenis paliktame tuščiame langelyje ir nueiti sumokėti. Įmonė tikisi, kad toks apmokėjimo būdas pagerins vartotojų atsiskaitymą – t. y. gyventojai dažniau apmokės sąskaitas nei lig šiol, nesusikaups kelių mėnesių skolos. Taip pat direktorius tikina, kad dėl perėjimo prie apmokėjimo pagal sąskaitas vanduo ar kitos paslaugos nebrangs.

„Daug vandenį teikiančių įmonių Lietuvoje jau seniai nenaudoja atsiskaitymo knygelių. Vartotojams tai daug patogesnis būdas atsiskaityti už gautą paslaugą. Ir duomenys bus surašyti tikslesni“, – aiškino naujos atsiskaitymo tvarkos detales K. Vilkauskas.

Pasak direktoriaus, atsiskaitant už vandenį knygelėmis pasitaikydavo daug netikslumų, nes žmonės, nežinodami apie pasikeitusias kainas, po kelių mėnesių įrašydavo netikslias sumas ir taip susidarydavo permokos arba nepriemokos. Tokie nesklandumai turėdavo įtakos, kad kas mėnesį vartotojai įsiskolindavo įmonei nemenkas sumas. Vartotojų skolos įmonei kas mėnesį svyruoja apie 20 tūkst. eurų. Kaip sako įmonės direktorius, įsiskolinimai susidaro ir dėl to, jog kai kurie gyventojai už vandenį nemoka reguliariai. Būna, jiems susikaupia iki 100 eurų ir daugiau skolos, o po to atėję prašo leisti išsimokėti dalimis, tad įmonė patiria nuostolių. Direktorius mano, kad naujoji atsiskaitymo tvarka paskatins gyventojus reguliariai apmokėti sąskaitas.

Direktorius patikino, kad didelių išlaidų įmonė dėl popierinių sąskaitų nepatiria, nes viena sąskaita atsieina vos keturi centai, o išnešioja jas gyventojams patys įmonės darbuotojai.

„Mes sąskaitas išsinešiojame patys – mums pašto paslaugų nereikia. Įmonei kainuoja tik pati sąskaita su voku“, – sako K. Vilkauskas.

Direktorius sako, kad pirmąjį mėnesį toks mokėjimo būdo įvedimas įmonei atsiėjo apie 200 eurų, o ateityje žadama skatinti vartotojus atsisakyti popierinių sąskaitų.

„Tikimės, kad ateityje vartotojai jungsis prie elektroninės savitarnos svetainės arba užsisakys sąskaitą elektroniniu paštu“, – viliasi direktorius.

Anot jo, kol kas tokio apmokėjimo būdo „Šakių vandenys“ negali pasiūlyti visiems rajono gyventojams, nes įmonė neturi galimybės išnešioti visų sąskaitų. Kita dalis geriamojo vandens ir nuotekų tinklų vartotojų sąskaitų sulauks gal tik 2020 m., o dabartinis etapas bus  kaip pereinamasis laikotarpis prie kitokios apmokėjimo sistemos.

Paklaustas, ar iš tiesų direktorius tikisi skolininkų antplūdžio, K. Vilkauskas sako, kad viliasi bent jau suaktyvėjimo ar reguliaraus mokėjimo kas mėnesį, nes vartotojams aktualu, kad nesusikauptų  didžiulės sumos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos