baneris leidinys

Lietuvos žemės ūkio taryba kurios nariai gamina apie 80 proc. šalies žemės ūkio produkcijos, epidemijos grėsmės akivaizdoje išplatino pranešimą, kuriame pareiškia, kad žemdirbiai yra visiškai pajėgūs užtikrinti maisto pramonės aprūpinimą aukščiausios kokybės žaliavomis ir ragina šalies gyventojus nepanikuoti ir pasitikėti šalies žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių gebėjimais aprūpinti mūsų šalies gyventojus saugiu maistu.

Kaip sakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas Petras Puskunigis, svarbiausia yra žmonių, darbuotojų, jų šeimų išsaugojimas, šiuo metu ūkyje taip pat keli darbuotojai izoliavosi.
Pasak žemdirbių atstovų, šiuo metu pieno sektorius yra visiškai pajėgus aprūpinti perdirbimo įmones žaliava. P. Puskunigio įsitikinimu, Italijos ekonomikos sulėtėjimas gali turėti neigiamų pasekmių ir lietuviško pieno produktų pardavimui šioje šalyje.Į Italiją išvežama daugiau kaip 50 proc. visų eksportuojamų lietuviškų sūrių, gali strigti atsiskaitymai.
 
„Mums tai taip pat rūpi, tuomet ir produkcijos perdirbėjai, kuriems tiekiame pieną, neatsiskaitys su mumis. O atlyginimus žmonėms reikia mokėti“, – sako P. Puskunigis ir priduria, kad perdirbėjai nuogąstauja, kad dėl eilių prie sienų gali būti problema įsivežti geros jautienos,.

Lietuva pasigamina tik trečdalį reikalingo kiaulienos kiekio. Įsivežtinės kiaulienos taip pat neturėtų pritrūkti. Tačiau produkcijos eksportas į kitas šalis gali strigti.

„Visi gyvename su rūpesčiu, su nerimu. O ar nepritrūks žaliavos ateityje, niekas negali pasakyti“, – svarstė P. Puskunigis.

Pasiteiravus apie pavasario darbų pradžią ūkyje, vadovas pasakojo, kad šiuo metu į laukus vežamos organinės trąšos. Kadangi kai kuriuose laukuose dar šiek tiek per šlapia, sėjos pradėti neskubama.

„Šiandien Lietuvoje susiklostė neeilinė situacija, todėl daug kalbam su darbuotojais, stengiamės darbo vietose užtikrinti darbuotojų sveikatą“, – sakė pašnekovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos