baneris leidinys

danieliai vilkai
Žvirgždaičių seniūnijoje, privačioje sodyboje esančiame aptvare, besiganančią danielių bandą užpuolė ir išskerdė vilkai. A. Babušio nuotr.

Žvirgždaičių seniūnijoje danielių bandai, kuri ganėsi privačioje sodyboje, gyvenimas baigėsi tragiškai – šešias pateles ir patiną aptvare užpuolė ir išpjovė vilkai.
 
Praėjusią savaitę savivaldybės Nuostolių skaičiavimo komisijai buvo pateiktas prašymas įvertinti pilkųjų plėšrūnų padarytą žalą. Anot savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjos Irenos Žemaitienės, aptvare išpjauta visa banda ten besiganiusių gyvūnų, o keturios patelės netrukus būtų atvedusios palikuonių. Tai šįmet pirmasis vilkų išpuolis, o pernai dėl vilkų padarytos žalos žmonės kreipėsi du kartus. Gegužę Gelgaudiškio seniūnijoje buvo papjauti ėriukai ir avys, o rugsėjį Barzdų seniūnijoje vilkai užpuolė ožiukus. 2018 m. buvo keturi atvejai, kada gyventojai kreipėsi dėl vilkų padarytos žalos. Šįkart už išskerstus danielius apskaičiuota žala siekia 1 tūkst. 500 eurų, tačiau į šią sumą neįeina žala už tuos žvėrelius, kurie dar nebuvo gimę.

Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Kęstutis Lopeta sako, kad pasakyti, kiek vilkų yra rajone, sudėtinga, nes medžiotojai šįmet negalėjo vykdyti jų apskaitos vien todėl, kad nebuvo sniego. Tačiau patys medžiotojai aptinka pavienius atvejus, kai randamos jų įmintos pėdos arba kai vilkai pastebimi per miškuose įrengtas vaizdo stebėjimo kameras. Per praėjusį sezoną rajone nebuvo sumedžiotas nė vienas vilkas.   

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos