baneris leidinys

stasiuliene tarnyba
Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Užimtumo tarnyboje registruojasi daugiau bedarbių palyginus nei pernai tuo pačiu metu – pirmąją karantino savaitę Lietuvoje užsiregistravo 31 proc. daugiau, bet Šakių rajone nedarbo augimo kol kas nesijaučia. Kokia situacija darbo rinkoje, ar bedarbių registracijos lavina dar tik laukia, praėjusį ketvirtadienį spaudos konferencijoje informavo Užimtumo tarnybos Šakių skyriaus vedėja Aldona Stasiulienė.

Pasak Užimtumo tarnybos Šakių skyriaus vedėjos A. Stasiulienės, kol kas Šakių sav. nebuvo didelio nedarbo augimo. Šių metų kovo 1– 25 d. į Šakių skyrių kreipėsi 111 darbo neturinčių asmenų, pasak A. Stasiulienės, galbūt tik kovo 25 d. kreipėsi daugiau – per dieną įregistruota 11 asmenų.

„Kaip ir visoje Lietuvoje, ir mūsų rajone Užimtumo tarnybai laikmetis yra sunkus ir atsakingas, įpareigojantis dar didesnio atsakingumo ir profesionalumo savo veikloje. Mūsų laukia didelis darbymetis“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

A. Stasiulienė informavo, kad Užimtumo tarnybos specialistai paslaugas teikia nuotoliniu būdu, o klientai registruotis gali internetu, paslaugos išliko kaip anksčiau – asmeniui suteikiamas bedarbio statusas, įstatymo nustatyta tvarka skiriama nedarbo draudimo išmokos ir kt.

Pasak A. Stasiulienės, nerimą kelia tai, kad šiuo metu laisvų darbo vietų yra vos kelios, darbuotojų poreikis bus žymiai mažesnis, to priežastis – vienos įmonės stabdo savo veiklą, kitos, nors ir dirba įprastu ritmu, tačiau atsiranda vos viena kita laisva darbo vieta.

„Aš, kaip vadovas, visuomet laukiu ir sakau, kad, atėjus pavasariui, kaimiškame rajone užimtumas visuomet didėja, visuomet turėdavome žmonėms pasiūlyti darbo. Tačiau šis laikmetis, manau, stabdys viską, nedarbas augs. Todėl turime visi susitelkę išgyventi“, – sakė A. Stasiulienė.

Pasak vedėjos, Šakių skyriaus specialistai sulaukia skambučių iš darbdavių dėl subsidijų prastovų metu. Ji informavo, kad, Seimui pritarus, bus numatyta parama darbo vietų išsaugojimui. Kai darbdavys paskelbia prastovą dėl ekstremalios situacijos ir karantino, atlyginimą iš dalies kompensuos valstybė. Siūlomi tokie dydžiai: 70 arba 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio.

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė išeitį – fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Į Užimtumo tarnybą dėl šios paramos bus galima kreiptis nuo balandžio 6 d.

„Mes savo klientus visuomet skatinome naudotis elektroninėmis paslaugomis, vyksta mokymai bibliotekose. Tačiau šiandien vis dar žmonėms registruotis internetu yra sudėtinga, visi galvojome, kad to neprireiks“, – kalbėjo A. Stasiulienė.

Kol kas į Užimtumo tarnybos Šakių skyrių registruojasi tik pavieniai asmenys, sugrįžę iš užsienio šalių, pasak A. Stasiulienės, skambino vienas asmuo iš Anglijos, kuris informavo, kad planuoja sugrįžti, teiravosi, ar galėtų užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

„Nedarbo draudimo išmoka skiriama tiems asmenims, kurie per paskutinius trejus metus turi 12 mėnesių darbo stažą. Jeigu jie užsienyje dirbo oficialiai, parsiveš atitinkamus dokumentus, tuomet ir bus sprendžiama, ar skirti šią išmoką“, – paaiškino A. Stasiulienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos