baneris leidinys

Nors kovo 23 d. buvo priimtas mero potvarkis dėl prastovų (stovėjimo be darbo padėtis) skelbimo biudžetinių įstaigų vadovams, kovo 31 d. patikslinta, kad potvarkis keičiamas, atsižvelgiant į kai kurių įstaigų vadovų prašymus netaikyti prastovų dėl suplanuotų darbų.

„Suveikė gana įdomiai“, – spaudos konferencijos metu apie anksčiau pasirašytą potvarkį sakė meras Edgaras Pilypaitis, ypač pabrėžęs švietimo įstaigas, kurios, kaip kalbėjo jis, nemiega ir turi susiplanavusios daug darbų – vienos esą ketina tvoras tverti, dažyti ar stogus tvarkyti.
 
Todėl jis įpareigojo biudžetinių įstaigų vadovus, kurių steigėja yra savivaldybė, darbą organizuoti atsižvelgiant į savo įstaigos veiklos specifiką, užtikrinant racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą. Vadinasi, kiekvienas vadovas turės pasukti galvą, kaip jis elgsis su savo darbuotojais, kuriems neįmanoma vykdyti darbo sutartyje numatyto darbo. Darbo kodeksas, atkreipė dėmesį E. Pilypaitis, numato nemažai priemonių – ne tik prastovą, bet ir dalinę prastovą, dalinį darbą, perkėlimą į kitas pareigas, atostogų, net ir nemokamų, suteikimą, o kraštutiniu atveju kodekse numatytas ir atleidimas iš darbo. Visais atvejais sprendimas turi būti derinamas su darbuoju.

Ankstesniame potvarkyje biudžetinių įstaigų vadovai buvo įpareigoti skelbti prastovas darbuotojams, išskyrus Visuomenės sveikatos biurą, Kukarskės globos namus, savivaldybės priešgaisrinę tarnybą, Socialinių paslaugų centrą bei švietimo įstaigas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos